Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Fitzgerald w drodze do Pascagoula

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 listopada 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald rozpoczął pierwszy etap podróży do stoczni w Pascagoula, w stanie Mississippi, gdzie przejdzie naprawy.

USS Fitzgerald opuszcza Fleet Activities Yokosuka. W najbliższych dniach ma zakończyć się proces załadowania okrętu na statek półzanurzalny Transshelf, który przetransportuje go na wschodnie wybrzeże USA / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class William McCann, USN

Niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke, został odholowany z Fleet Activities Yokosuka w Japonii w kierunku oczekującego go nieopodal statku półzanurzalnego Transshelf, który przetransportuje go do Pascagoula w stanie Mississippi. Po dotarciu na miejsce okręt przejdzie wielomiesięczne prace naprawcze w lokalnej stoczni Huntingon Ingalls Shipbuilding (USS Fitzgerald do Mississippi, 2017-08-29, HIS naprawi USS Fitzgerald, 2017-08-24).

17 czerwca USS Fitzgerald zderzył się z idącym pod banderą Filipin kontenerowcem ACX Crystal (USS Fitzgerald wrócił do Yokosuki, 2017-06-17). Do zdarzenia doszło ok. 100 km na południowy zachód do wybrzeży Japonii. W jego wyniku śmierć poniosło siedmiu członków załogi, a sam okręt został poważnie uszkodzony.

Największe zniszczenia objęły prawą burtę w pobliżu głównej części nadbudówki, gdzie mieści się m.in. mostek oraz anteny systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis. Woda, która dostarła się do wnętrza jednostki przez nieszczelne poszycie kadłuba, zalała część pomieszczeń, w tym kajuty. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra