Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Fitzgerald opuścił Yokosukę

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 grudnia 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald opuścił rejon bazy morskiej w Yokosuce i rozpoczął podróż do Mississippi, gdzie przejdzie niezbędne naprawy.

USS Fitzgerald opuszcza Yokosukę na pokładzie statku półzanurzalnego Transshelf / Zdjęcie: Mass Communications Specialist 1st Class Benjamin Dobbs, USN

USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke, opuścił Yokosukę na pokładzie statku półzanurzalnego Transshelf. Okręt kieruje się do Pascagoula w Mississippi, gdzie przejdzie niezbędne naprawy w lokalnej stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding.

Co ciekawe, USS Fitzgerald miał opuścić Japonię przed kilkoma tygodniami (USS Fitzgerald w drodze do Pascagoula, 2017-11-24). Podróż opóźniła się ze względu na problemy techniczne powstałe podczas załadowywania okrętu na pokład Transshelf. Wykryte wówczas uszkodzenia w strukturze kadłuba zmusiły US Navy od wycofania niszczyciela do Fleet Activities Yokosuka, gdzie dokonano ponownej inspekcji i naprawy poszycia (USS Fitzgerald wrócił do Yokosuki, 2017-11-27).

17 czerwca USS Fitzgerald zderzył się z idącym pod banderą Filipin kontenerowcem ACX Crystal (USS Fitzgerald wrócił do Yokosuki, 2017-06-17). Do zdarzenia doszło ok. 100 km na południowy zachód do wybrzeży Japonii. W jego wyniku śmierć poniosło siedmiu członków załogi, a sam okręt został poważnie uszkodzony.

Największe zniszczenia objęły prawą burtę w pobliżu głównej części nadbudówki, gdzie mieści się m.in. mostek oraz anteny systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis. Woda, która dostała się do wnętrza jednostki przez nieszczelne poszycie kadłuba, zalała część pomieszczeń, w tym kajuty. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.