Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miliony na naprawę USS Fitzgerald

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 stycznia 2018

Huntington Ingalls Shipbuilding otrzymało kolejne zlecenie na naprawę niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald.

Prace na USS Fitzgerald będą prowadzone w Pascagoula. Po ich zakończeniu okręt ma rozpocząć testy morskie / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class William McCann, USN

Departament Obrony USA zlecił Huntington Ingalls Industries kolejne prace związane z remontem i modernizacją niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke. Wartość nowego kontraktu wynosi 125 mln USD (ok. 425 mln zł). Prace mają zostać wykonane do stycznia 2020.

Przed kilkoma dniami USS Fitzgerald dotarł do stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding w Pascagoula w stanie Mississippi. Okręt przetransportowano na wschodnie wybrzeże USA z Yokosuki w Japonii na pokładzie statku półzanurzalnego Transshelf (USS Fitzgerald w Pascagoula, 2018-01-22).

W najbliższych miesiącach okręt przejdzie prace naprawcze i modernizacyjne, podczas których usunięte zostaną uszkodzenia powstałe wskutek zderzenia z idącym pod banderą Filipin kontenerowcem ACX Crystal (USS Fitzgerald wrócił do Yokosuki, 2017-06-17). Do zdarzenia doszło 17 czerwca ub.r. ok. 100 km na południowy zachód do wybrzeży Japonii. W jego wyniku śmierć poniosło siedmiu członków załogi, a sam okręt został poważnie uszkodzony. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra