Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek australijskiego Growlera

Lotnictwo wojskowe, Wypadki, 29 stycznia 2018

Podczas ćwiczeń Red Flag 18-1, trwających obecnie w bazie US Air Force Nellis, 27 stycznia ok. 10:45 czasu miejscowego, jeden z samolotów walki elektronicznej EA-18G Growler ze składu 6. squadronu (eskadry) Royal Australian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Australii) przerwał start. Następnie prawy silnik samolotu zajął się płomieniem, a EA-18G zjechał z drogi startowej.

Zdjęcie: via twitter

Pożar spowodował znaczne uszkodzenia kadłuba Growlera. Załoga wydostała się z samolotu o własnych siłach, bez używania foteli wyrzucanych. Lotnicy i personel naziemny nie odnieśli obrażeń. Przyczyny zdarzenia bada specjalna komisja, złożona ze śledczych RAAF i USAF.

RAAF wysłały na Red Flag kontyngent złożony z 340 oficerów i żołnierzy. Jego wyposażenie stanowią 4 EA-18G (po raz pierwszy w historii) oraz pojedyncze samoloty wczesnego ostrzegania i kierowania E-7A Wedgetail i morski patrolowy AP-3C Orion (Prezentacja Growlera dla RAAF, 2015-07-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra