Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot pierwszego F-35A dla Australii

Lotnictwo wojskowe, 01 października 2014

W Fort Worth oblatano pierwszy samolot wielozadaniowy F-35A, przeznaczony dla wojsk lotniczych Australii.

Oblot pierwszego australijskiego F-35A trwał ok. 1 h 45 min / Zdjęcie: MO Australii

Pierwszy F-35A Lightning II, przeznaczony dla Royal Australian Air Force (RAAF, królewskich wojsk lotniczych Australii) został oblatany 29 września. Samolot, oznaczony jako AU-1, wystartował do inauguracyjnego lotu z Naval Air Station Joint Reserve Base Fort Worth, w Teksasie, obok której znajdują się zakłady Lockheed Martina. Tam też wylądował, po ok. 1 h 45 min. Za sterami AU-1 zasiadał pilot doświadczalny Al Norman, który podczas lotu przeprowadził rutynowe czynności sprawdzające działanie instalacji płatowcowych i zespołu napędowego.

Prezentacja samolotu odbyła się 24 lipca br. RAAF zamówiły 72 F-35A, które zastąpią w służbie starzejące się F/A-18A/B Hornet (Roll-out australijskiego F-35A, 2014-07-26).

Po dokonaniu przez Australijczyków formalnego odbioru AU-1, samolot przejdzie sprawdzenia zdatności do lotu i próby w locie. Następnie, razem z AU-2 (drugim australijskim F-35A) wykona przelot do bazy US Air Force Luke w Arizonie. Tam od 2015 będzie używany do szkolenia pilotów RAAF (Pierwszy F-35 w Luke, 2014-03-12).

Pierwsza partia F-35A rozpocznie służbę w RAAF w 2018. Natomiast pierwsza wyposażona w nie eskadra ma być gotowa do działania w 2020.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.