Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Albion na czele SNMG2

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 lutego 2018

Brytyjski okręt desantowy opuści bazę morską w Devonport i skieruje się na Morze Śródziemne, gdzie stanie na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2).

Wiosną HMS Albion zostanie okrętem flagowym Royal Navy, zastępując w tej roli śmigłowcowiec HMS Ocean, który powinien zostać wycofany ze służby w marcu / Zdjęcie: Royal Navy

W przyszłym tygodniu okręt desantowy HMS Albion (L14) typu Albion, opuści HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport i rozpocznie nową misję bojową. Jednostka skieruje się na Morze Śródziemne, gdzie stanie na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2).

W najbliższych miesiącach HMS Albion i pozostałe jednostki SNMG2 będą prowadzić działania operacyjne związane z ochroną interesów NATO i państw członkowskich tej organizacji w rejonie Morza Śródziemnego. Brytyjski desantowiec weźmie też udział w serii ćwiczeń prowadzonych wspólnie z siłami morskimi lokalnych partnerów.

Rozpoczynająca się w przyszłym tygodniu misja bojowa HMS Albion jest pierwszą od zakończenia dwuletniego przeglądu remontowego i modernizacji okrętu. Działania operacyjne poprzedzone zostały serią testów morskich, prowadzonych w 2017 (Przygotowania do misji HMS Albion, 2017-11-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.