Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec testów HMS Albion

Marynarka wojenna, 20 lipca 2017

Brytyjski okręt desantowy HMS Albion powrócił do bazy w Devonport po zakończeniu kilkutygodniowych prób morskich.

HMS Albion powrócił do Devonport po serii prób morskich. Załoga okrętu rozpocznie przygotowania do wznowienia działań operacyjnych / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Okręt desantowy HMS Albion (L14), typu Albion, powrócił do HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju po czterech tygodniach prób morskich. Testy, realizowane nieopodal południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii, pozwoliły ocenić pracę wyposażenia pokładowego, w tym urządzeń obserwacyjnych, elementów układu napędowego, zestawów łączności i modułów nawigacji, które zostały naprawione lub wymienione na nowe podczas trwającego 2 lata przeglądu remontowego, połączonego z wydłużeniem trwałości użytkowej okrętu (HMS Albion gotowy do wyjścia w morze, 2017-06-16).

Remont i modernizację HMS Albion rozpoczęto w 2015. Przedsięwzięcie objęło m.in. ocenę stanu poszycia kadłuba i nadbudówki okrętu, a także naprawę lub wymianę niesprawnych i przestarzałych elementów wyposażenia. Jednostka otrzymała m.in. nowy system zarządzania walką i unowocześnioną instalację przeciwpożarową, a także trójwspółrzędną stację radiolokacyjną średniego zasięgu Artisan 3D typu 997. Ogółem plan prac stoczniowych zakładał dokonanie ponad 100 zmian w konstrukcji i wyposażeniu HMS Albion (Drugi etap modernizacji HMS Albion, 2016-03-11).

HMS Albion przyjęto do służby 19 czerwca 2003. Okręt stacjonuje w HMNB Devonport. W 2011 jednostka wspierała działania bojowe w Libii przeciwko siłom reżimu Mu'ammara al-Kaddafiego. W ostatnich latach desantowiec utrzymywany był w rezerwie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.