Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja HMS Albion

Marynarka wojenna, 08 czerwca 2015

Brytyjska grupa stoczniowa Babcock rozpoczęła przygotowania do remontu i modernizacji śmigłowcowca HMS Albion.

W Devonport rozpoczęto przygotowania do remontu i modernizacji śmigłowcowca HMS Albion (L14), typu Albion. Jednostka powróci do czynnej służby w 2017 i przejmie rolę okrętu flagowego Royal Navy / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przygotowania do remontu i modernizacji połączonej z wydłużeniem trwałości użytkowej HMS Albion (L14), typu Albion, rozpoczęto przed kilkoma dniami na terenie portu w Devonport, na południowym zachodzie kraju. Babcock będzie odpowiedzialny za naprawę lub wymianę przestarzałego wyposażenia pokładowego, w tym stacji obserwacji i analizy otoczenia, modułów nawigacji satelitarnej, urządzeń łączności radiowej i elementów systemu samoobrony.

Producent podda też ocenie funkcjonowanie układu pędnego i zaproponuje jego ewentualną modernizację. Babcock wymieni również 40 km przewodów i 1,5 km rur. Prace będą prowadzone do końca 2016. HMS Albion opuści stocznię w Devonport w pierwszych miesiącach 2017 i rozpocznie serię prób morskich. Jednostka powinna wrócić do czynnej służby w tym samym roku. Przejmie wówczas rolę okrętu flagowego Royal Navy, którą od tygodnia pełni HMS Ocean (Nowy okręt flagowy Royal Navy, 2015-06-01).

HMS Albion przyjęto do służby 19 czerwca 2003. Okręt stacjonuje na terenie Her Majesty's Naval Base Devonport. W 2011 jednostka wspierała działania bojowe prowadzone w Libii podczas walk sił reżimu Mu'ammara al-Kaddafiego z rebeliantami. W ostatnich latach śmigłowcowiec utrzymywany był w rezerwie. Wycofanie HMS Albion z czynnej służby wymusiły cięcia wydatków obronnych Wielkiej Brytanii, wprowadzone po publikacji Strategicznego Przeglądu Obrony i Bezpieczeństwa w 2010 (Brytyjczycy wycofują 3 tysiące pojazdów, 2010-12-31, Zmniejszenie brytyjskiego budżetu, 2010-06-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.