Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przechowalnia irackich Abramsów

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 03 lutego 2018

Na zdjęciu satelitarnym opublikowanym na Twitterze znalazła się baza czołgów podstawowych M1A1M Abrams 9. dywizji pancernej armii irackiej w At-Tadżi (ang. Taji). Jest ich około 80, czyli większość pozostających w uzbrojeniu jednostki. Wiele z nich jest uszkodzonych lub niekompletnych.

Czołgi podstawowe M1A1M Abrams 9. dywizji pancernej armii irackiej w bazie At-Tadżi / Zdjęcie: DigitalGlobe via Twitter – JeremyBinnie

Irak pozyskał z USA (od sierpnia 2010) 152 używane i zmodernizowane czołgi M1A1M Abrams. Trafiły one do 9. dywizji pancernej – najcięższej jednostki nowej armii irackiej. Dywizja składa się z dwóch brygad – 34. z 1. i 2. pułkiem (po 35 czołgów), i 35. z 3. i 4. pułkiem (po 35 czołgów).  

Według irackich mediów, iracka armia utraciła w walkach z rebeliantami ok. 60 Abramsów. Część z nich bezpowrotnie. Uszkodzone czołgi powinny być naprawiane przez specjalistów z General Dynamics Land Systems. Tymczasem pod koniec 2017 opuścili oni Irak i dotąd nie powrócili (Irackie Abramsy bez wsparcia USA, 2018-01-30). Powodem są informacje o – niezgodnym z kontraktem i interesami USA – przekazaniu co najmniej dwóch Abramsów ugrupowaniu związanemu z Iranem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.