Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

YanAir zaprasza z Krakowa do Odessy

Lotnictwo cywilne, 14 lutego 2018

Ukraińskie linie lotnicze YanAir zapowiedziały uruchomienie połączenia z Krakowa do Odessy. Realizowane Boeingami 737 rejsy mają być wykonywane w tegorocznym letnim rozkładzie lotów od 22 maja do 26 października. Początkowo loty mają odbywać się dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki – a od 15 lipca do 16 września także w niedziele.

Loty YanAir do Krakowa mają obsługiwać Boeingi 737 różnych wersji / Zdjęcie: YanAir

We wtorki i piątki wyloty z Odessy mają odbywać się o 8:55, a lądowania w Krakowie o 9:50. Rejsy w odwrotnym kierunku mają zaczynać się o 10:50 i kończyć o 13:30. Niedzielne wyloty do Krakowa są planowane na 17:25, a lądowania na 18:25. Rejsy powrotne mają zaczynać się o 19:25 i kończyć o 22:05 (wszystkie godziny podano wg czasów lokalnych).

To już trzeci nowy przewoźnik oferujący połączenia prosto z Krakowa w tym roku. Wiosną korzystając ze zdywersyfikowanej siatki połączeń krakowskiego lotniska będzie można polecieć do Odessy, miasta słynącego m.in. z ciekawej architektury, plaż i muzyki – powiedziała rzeczniczka prasowa Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice im. Jana Pawła II Monika Pabisek.

Położona nad Morzem Czarnym Odessa jest trzecim co do wielkości miastem Ukrainy. Międzynarodowy Port Lotniczy Odessa położony jest około 7 km na południowy zachód od centrum miasta. Od 2014 terminal w Odessie jest gruntownie modernizowany, a nowa hala przylotów i odlotów została otwarta w 2016.

Loty na europejskim kierunku są dla nas ogromnie interesujące i ważne. Kraków jest jednym z miast najchętniej odwiedzanych przez Ukraińców. To wspaniała okazja, aby spędzić weekend w Krakowie, ponieważ jest to miasto o bogatej historii i niesamowitych atrakcjach turystycznych – powiedział dyrektor generalny YanAir Jaroslaw Ahafonow.

Linie lotnicze YanAir zostały założone w 2013 w Żytomierzu na Ukrainie. Obecnie przewoźnik ten dysponuje flotą złożoną z Airbusa A321, 2 Boeingów 737-300, 3 Boeingów 737-400 i pojedynczego 737-500, które wykonują głównie loty czarterowe, jednak w ofercie linii znajdują się też regularne loty z Ukrainy do Gruzji i Izraela.

Niedawno przewoźnik ten złożył wniosek do ukraińskiego odpowiednika ULC o zezwolenie na wykonywanie regularnych lotów do Krakowa także z lotniska Kijów-Żuliany, przy czym od grudnia ub. r. połączenie pomiędzy tymi miastami obsługują już Ukraine International Airlines, latające codziennie na główne lotnisko miasta Boryspol (Nowi przewoźnicy i nowe trasy z Krakowa , 2017-12-08). Linie YanAir chcą wykonywać loty na trasie pomiędzy stolicą Małopolski a stolicą Ukrainy 4 razy w tygodniu.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.