Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowi przewoźnicy i nowe trasy z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 08 grudnia 2017

26 grudnia Ukraine International Airlines rozpoczną loty z Krakowa do Kijowa, a 8 kwietnia 2018 rejsy z Krakowa do Dubaju zainauguruje flydubai.

Ukraine International Airlines ogłosiły uruchomienie całorocznych codziennych rejsów z Krakowa do Kijowa / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Całoroczne rejsy na lotnisko Kijów-Boryspol mają być wykonywane początkowo od poniedziałku do soboty, a od 8 stycznia 2018 codziennie. Obsługujące tę trasę Embraery ERJ145, zabierające na pokład 48 pasażerów, w tym 3 w klasie biznes, mają być wypożyczone od ukraińskiej linii Windrose.

Wyloty z Kijowa mają odbywać się o 20:40, a lądowania w Krakowie o 21:25. Rejsy powrotne mają startować z Krakowa o 5:30 i lądować w stolicy Ukrainy o 8:10. Pasażerowie podróżujący z Krakowa będą mogli w Kijowie skorzystać z możliwości przesiadki na rejsy Ukraine International Airlines do innych ukraińskich miast i na trasy międzynarodowe, w tym do Kolombo na Sri Lance, Nowego Jorku i Pekinu. 

Wcześniej, od marca do października 2011, loty z Krakowa do Kijowa wykonywały ukraińskie linie Aerosvit. Wówczas połączenie to także obsługiwały najczęściej Embraery ERJ145, ale należące do Dniprowvii.

Oferta nowego, tradycyjnego przewoźnika lotniczego i poszerzenie siatki połączeń o wschodni kierunek potwierdza atrakcyjność gospodarczą i turystyczną Małopolski – powiedział prezes zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek.

8 kwietnia 2018 loty z Krakowa na lotnisko Dubai International Airport w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mają zacząć niskokosztowe linie flydubai. Rejsy mają odbywać się codziennie i być obsługiwane Boeingami 737 MAX 8 skonfigurowanymi do przewozu 166 pasażerów, w tym 10 w klasie biznes. Starty z Dubaju są zaplanowane na 18:30 czasu lokalnego, a lądowania w Krakowie na 22:20. Rejsy powrotne mają startować o 23:30 i lądować w Dubaju o 5:35 rano.

Linie flydubai współpracują z Emirates na podstawie porozumienia codeshare, co mogłoby umożliwić pasażerom podróżującym do Dubaju skorzystanie z wielu połączeń, które w swojej ofercie mają linie Emirates, jednak na razie trasa do Krakowa nie została objęta porozumieniem codeshare i włączona do systemu rezerwacyjnego tego przewoźnika. Loty do Dubaju będą pierwszym połączeniem z Małopolski do krajów Zatoki Perskiej (5-milionowy pasażer w Balicach, 2017-11-10).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.