Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

4 miliony pasażerów w Balicach

Lotnictwo cywilne, 09 grudnia 2015

Wczoraj w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice odprawiony został 4-milionowy pasażer w tym roku.

4-milionowy pasażer, którym był 27-letni Amin z Iranu, otrzymał od władz krakowskiego lotniska pamiątkowe upominki –  szwajcarski zegarek i walizkę / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Jubileuszowym podróżnym był 27-letni Amin z Iranu, który przyleciał do znajomych na pokładzie samolotu linii Brussels Airlines z Brukseli (Lataj z Tintinem , 2015-03-17). Krakowskie lotnisko jest pierwszym regionalnym portem lotniczym w Polsce, który w ciągu roku obsłużył 4 miliony pasażerów.

To dla nas historyczny moment – powiedział Jan Pamuła, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. – To efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju lotniska, naszych przemyślanych działań. Od kilku lat stawiamy na zrównoważony rozwój zarówno segmentu lotów tradycyjnych, jak i niskokosztowych. Nasza siatka połączeń jest różnorodna, dopasowana do potrzeb turystów i biznesu.

 Jan Pamuła dodał, że lotnisko w kolejnych latach chce utrzymać obecne tempo wzrostu. – Rozbudowa infrastruktury lotniskowej, dogodny dojazd do portu, obecnie prowadzone rozmowy z przewoźnikami pozwalają nam zakładać dalszy rozwój siatki połączeń i wzrost liczby obsługiwanych pasażerów.

Do końca tego roku władze krakowskiego lotniska zakładają obsłużenie ponad 4,2 mln pasażerów. W 2014 z usług portu lotniczego w Balicach skorzystało ponad 3, 8 mln podróżnych, a od rozpoczęcia przez niego działalności w 1964 – około 38,5 miliona pasażerów.

Milionowy podróżny w skali roku został obsłużony w Balicach po raz pierwszy 30 sierpnia 2005. 2-milionowego pasażera w skali roku odprawiono 3 listopada 2006, zaś 3-milionowego – 20 grudnia 2007. Za każdym razem Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice osiągał takie wyniki jako pierwsze regionalne lotnisko w Polsce (Zimowa siatka połączeń z Krakowa, 2015-10-27).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.