Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Global Hawk nad Ukrainą

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 10 marca 2018

Należący do US Air Force bezzałogowy samolot rozpoznawczy RQ-4B-30 Global Hawk nr 10-2043 wleciał wczoraj rano w przestrzeń powietrzną Ukrainy. Leciał na wysokości ok. 16 km. Zbliżył się do Donbasu – obszaru zajętego przez prorosyjskich rebeliantów, oraz Krymu. Kilka godzin leciał w odległości 40-60 km od samozwańczych republik – donieckiej i ługańskiej, Później skierował się w pobliże Krymu, przelatując ok. 30 km od Sewastopola.

Fragment trasy lotu amerykańskiego bsl RQ-4B Global Hawk w pobliżu Krymu / Ilustracja: twitter.com/ua4wiy_

Northrop Grumman RQ-4B-30 Global Hawk nr 10-2043 wystartował z bazy Sigonella na włoskiej Sycylii. Podobne loty wykonywane są średnio raz na miesiąc. Samolot tego typu może prowadzić rozpoznanie w odległości ponad 200 km.

Inny fragment trasy lotu amerykańskiego bsl RQ-4B Global Hawk – w pobliżu granic samozwańczych republik – donieckiej i Ługańskiej / Ilustracja: twitter.com/ua4wiy_

Operatorami RQ-4B z bazy Sigonella są specjaliści z 9th Operations Group/Detachment 4. Jednostka jest podporządkowana 9th Reconnaissance Wing z bazy w Beale w Kalifornii. Wspiera ich personel Northrop Grumman Contract Logistics Support (CLS, RQ-4 ujawnił obecność nad Ukrainą, 2016-10-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.