Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Raptory już są w Europie

Lotnictwo wojskowe, 29 sierpnia 2015

Wczoraj do niemieckiej bazy Spangdahlem przyleciały samoloty wielozadaniowe F-22A Raptor.

Podczas przelotu do Europy F-22A przenosiły dodatkowe zbiorniki z paliwem

Wczoraj na terenie bazy US Air Force Spangdahlem w Niemczech wylądowały 4 samoloty wielozadaniowe F-22A Raptor. Jak zapowiadał wcześniej Pentagon powodem przebazowania Raptorów na Stary Kontynent jest rosnącą aktywność FR w konflikcie na Ukrainie, a także chęć sprawdzenia zdolności Raptorów do współdziałania z innymi nowoczesnymi samolotami bojowymi, jak np. Eurofighter, czy używanymi przez USAFE F-15 i F-16.

Pentagon wysłał na Stary kontynent 4 Raptory z 95th Fighter Squadron / Zdjęcia: US Air Force

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą rząd w Waszyngtonie wysłał do Europy 4 F-22A, ze składu 95th Fighter Squadron, stacjonującego w bazie Tyndall na Florydzie (F-22 będą stacjonować w Europie, 2015-08-25, T-38 przeciw Raptorom , 2014-08-22). Razem z nimi przebazowano także transportowiec C-17 Globemaster III z 60th Airlift Wing, z bazy Travis w Kalifornii. Na jego pokładzie znajdowało się ok. 60 żołnierzy personelu obsługi naziemnej i niezbędne wyposażenie. Lądowanie Raptorów w Spangdahlem było utrzymywane w wielkiej tajemnicy, jednak mimo tego samoloty zostały powitane przez liczną grupę niemieckich spotterów.

Pobyt F-22A w Europie może być też okazją do sprawdzenia koncepcji Rapid Raptor Package, zakładającej zdolność US Air Force do przebazowania 4 samolotów tego typu, wraz z jednym C-17, do dowolnej wysuniętej bazy operacyjnej, w ciągu 24 godzin.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.