Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

400. Lakota dla US Army

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 10 października 2017

Airbus Helicopters dostarczył US Army (wojskom lądowym Stanów Zjednoczonych Ameryki) 400. śmigłowiec wielozadaniowy UH-72A Lakota, wypełniając dotychczasowe warunki umowy. Jest to zarazem 160. wiropłat tego typu, który trafił do Fort Rucker. W br. US Army odbiorą jeszcze 9 Lakot.

UH-72A eksploatowane przez US Army i Army National Guard wylatały dotychczas ponad 460 tys. h / Zdjęcie: US Army

Śmigłowiec ten jest jednym z kluczowych modeli, które US Army będą eksploatowały w najbliższej przyszłości. UH-72A jest produkowany i montowany w zakładach Airbus Helicopters Inc. w Columbus, w stanie Missisipi. Ponad 40% załogi stanowią weterani Sił Zbrojnych USA.

Jednostki US Army i Army National Guard (Gwardii Narodowej) eksploatują Lakoty podczas różnych misji, w tym do szkoleniach lotników, obserwacji i rozpoznania, ewakuacji medycznej, zabezpieczenia granic, transportu VIP-ów i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Wojsko wybrało UH-72A do szkolenia początkowego pilotów śmigłowcowych w Fort Rucker, podobnie jak US Naval Test Pilot School (szkoła pilotów doświadczalnych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Ameryki).

Od czasu wprowadzenia Lakot do służby, eksploatujące je jednostki US Army i Army National Guard wylatały ponad 460 tys. h. W grudniu 2016 wojsko zawarło z Airbus Helicopters Inc. 5-letni kontrakt dotyczący wsparcia logistycznego, wartości prawie 1 mld USD. Na jego mocy Airbus Helicopters Inc. zapewni wsparcie wyposażonym w UH-72A jednostkom US Army i Army National Guard stacjonującym w 43 stanach (w tym w Fort Rucker), a także na Kwajalein i Guam oraz w Portoryko i w Niemczech (Amerykanie zamawiają kolejne Lakoty , 2015-11-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.