Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykanie zamawiają kolejne Lakoty

Lotnictwo wojskowe, 13 listopada 2015

Wojska lądowe USA zamówiły kolejną transzę 12 śmigłowców UH-72A Lakota

Lakota jest produkowany w zakładach Airbus Helicopters w Columbus w stanie Missisipi. Wytwórnia dostarczyła dotychczas niemal 350 UH-72A / Zdjęcie: James Darcy, Airbus Helicopters

US Army (wojska lądowe Stanów Zjednoczonych Ameryki) wykorzystały opcję wartości 65,8 mln USD (ponad 259 mln zł), zamawiając 12 dodatkowych śmigłowców UH-72A Lakota wraz z pakietem wyposażenia. Będą one dostarczane od sierpnia 2017, w konfiguracji przeznaczonej do szkolenia podstawowego pilotów lotnictwa US Army.

W br. Amerykanie wysłali ponad 50 Lakot do Fort Rucker w stanie Alabama, przygotowując się do formalnego rozpoczęcia szkolenia z ich użyciem, które zacznie się w 2016. Docelowo US Army chcą posiadać flotę 187 UH-72A przystosowanych do szkolenia podstawowego. Złożona ona będzie ze śmigłowców nowo dostarczonych i już znajdujących się w służbie, w konfiguracji umożliwiającej wykonywanie zadań szkoleniowych (Pierwszy szkolny UH-72A, 2015-03-30).

Lakoty zastąpiły wiropłaty Bell TH-67 Creek. Dzięki najnowszej transakcji liczba UH-72A zamówionych przez US Army wzrosła do 412. Innym użytkownikiem śmigłowców tego typu jest US Naval Test Pilot School (szkoła pilotów doświadczalnych). Lakoty zakupiły też Kongthap Bok Thai (królewskie wojska lądowe Tajlandii, Tajlandia zamawia EC145T2 , 2015-02-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra