Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bojowy debiut Adirów

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 16 marca 2018

Tygodnik Flight donosi o pierwszych misjach bojowych samolotów wielozadaniowych F-35I Adir, eksploatowanych przez Hejl HaAvir (wojska lotnicze Izraela). Według Ariego Egoziego bojowy debiut F-35I miał miejsce w ubiegłym miesiącu.

Według tygodnika Flight w lutym F-35I wykonały pierwsze misje bojowe, atakując syryjski system obrony powietrznej / Zdjęcie: MO Izraela

Adiry wzięły udział w atakach na elementy syryjskiego systemu obrony powietrznej. Była to akcja odwetowa za zestrzelenie innego izraelskiego samolotu – F16I Sufa (Okoliczności zestrzelenia F-16I, 2018-02-13).

Oczywiście izraelski resort obrony i dowództwo Hejl HaAvir nie potwierdziły oficjalnie tych informacji. Głównodowodzący wojsk lotniczych Izraela gen. dyw. Amikam Norkin wydał rozkaz, aby wszelkie działania F-35I objęte były jak najściślejszą tajemnicą.

Obecnie wojska lotnicze Izraela dysponują 9 F-35I, wchodzącymi w skład 140. eskadry myśliwskiej Złoty Orzeł, stacjonującej w bazie Nevatim na pustyni Negev. Gotowość bojową 5 z nich zgłoszono w grudniu 2017. Ostatnie z 50 F-35I zamówionych przez Hejl HaAvir mają dotrzeć do Izraela do końca 2024 (Gotowość bojowa F-35I, 2017-12-07).

Jednym z zadań, do jakich przewidziane są F-35I jest przekazanie dowództwu trójwymiarowego obrazu przestrzeni bitewnej, a następnie obezwładnienie nieprzyjacielskiej obrony powietrznej i sieci łączności. W dalszej kolejności Adiry mają wykrywać i namierzać cele, których zwalczaniem zajmą się inne samoloty bojowe Hejl HaAvir (F-15 i F-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.