Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod indyjski lotniskowiec

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 25 lutego 2009

28 lutego zostanie położona stępka pod indyjski lotniskowiec. Trwają negocjacje na temat dokończenia modernizacji ex-Admirała Gorszkowa.

Projektowanie dużego indyjskiego lotniskowca rozpoczęto w latach 2001-2002. Wówczas planowano, że jego budowa rozpocznie się w październiku 2007, a lotniskowiec wejdzie do uzbrojenia w 2011-2012. Jednak brak doświadczenia indyjskich konstruktorów i brak odpowiednich materiałów (70% struktury i wyposażenia lotniskowca ma pochodzić od rodzimych dostawców) spowodował, że nastąpiło ponad roczne opóźnienie prac. Właściwe prace konstrukcyjne z udziałem blisko 300 inżynierów rozpoczęły się w 2006.

Obecnie wodowanie lotniskowca Project 71 budowanego w Cochin Shipyard planowane jest na październik 2010, a przyjęcie do uzbrojenia na 2015. Okres eksploatacji okrętu jest planowany na 50 lat. Budowa okrętu ma kosztować 32,6 mld rupii (654 mln USD).

Planowana wyporność lotniskowca wynosi 37 500 ton, długość 252 m, a szerokość 58 m. Okręt będzie napędzany 4 turbinami General Electric LM 2500 o łącznej mocy 108000 KM. Pozwolą one na osiągnięcie prędkości 28 węzłów. Przed wejściem do służby lotniskowca zbudowanego przez indyjską stocznię, w 2012 ma być dostarczony wyremontowany i zmodernizowany przez Siewmasz rosyjski lotniskowiec ex-Admirał Gorszkow. Nadal trwają negocjacje dotyczące nakładów niezbędnych na dokończenie prac. Według najnowszych doniesień rosyjskich mediów, w grę wchodzi miliard dolarów, a nie dwa razy więcej, jak informowano wcześniej (Indie dopłacą do Gorszkowa 2,2 mld USD). Ostateczny kontrakt powinien być podpisany do maja 2009.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.