Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wideroe odebrały pierwszego Embraera 190-E2

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 05 kwietnia 2018

Embraer i Widerøe, największa regionalna linia lotnicza w Skandynawii, świętowały 4 kwietnia dostawę pierwszego seryjnego samolotu komunikacji regionalnej E190-E2 podczas uroczystości w zakładach w São José dos Campos. Norweskie linie podpisały kontrakt zakupu trzech E190-E2 z prawami nabycia dodatkowych 12 samolotów rodziny E2, obejmującej także modele E175-E2 i E195-E2.

Widerøe zaczną eksploatować Embraera 190-E2 na trasach krajowych jeszcze w tym miesiącu / Zdjęcie: Embraer

Embraer 190-E2 otrzymał 28 lutego Certyfikaty Typu amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Brazylijskiej Agencji Lotnictwa Cywilnego (Agência Nacional de Aviação Civil). Widerøe zaczną latać nowym samolotem na trasach krajowych jeszcze w tym miesiącu. Jest on przystosowany do przewozu 114 pasażerów w układzie jednoklasowym.

E190-E2 to imponujący samolot. Jest to idealny samolot dla Widerøe, ponieważ po raz pierwszy wprowadzamy odrzutowce w 84-letniej historii linii. Jestem przekonany, że nasi pasażerowie pokochają kabinę, nasi operatorzy zaczną korzystać z nowej technologii, podczas gdy nasi koledzy z branży finansowej docenią ekonomię, na jaką pozwala samolot. Sądzę, że wszyscy będą świętować fakt, że jesteśmy pierwszą linią lotniczą, która lata najbardziej ekologicznym samolotem świata, mającym najniższy poziom hałasu i emisji wśród samolotów w swojej kategorii – powiedział Stein Nilsen, dyrektor generalny Widerøe.

To historyczny dzień dla programu E-Jets i dla Embraera. Dostarczenie pierwszego E2 stanowi kontynuację prawdziwej historii sukcesu w lotnictwie. Jestem zaszczycony, że Widerøe – tak szanowane i doświadczone linie lotnicze – są pierwszym operatorem naszych samolotów. Cieszę się, że mogę powitać Widerøe jako naszego najnowszego klienta i chcę podziękować Steinowi i jego zespołowi za wsparcie w ciągu ostatniego roku, współpracujących z nami jako partnerzy, aby dostarczyć ten samolot. Zamierzam być na pokładzie samolotu, kiedy pierwszy raz wleci w norweską przestrzeń powietrzną w przyszłym tygodniu i naprawdę nie mogę się tego doczekać! – powiedział John Slattery, prezes i dyrektor generalny Embraer Commercial Aviation (Seryjne Embraery E2 już w kwietniu, 2017-10-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.