Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mirage stacjonują w Ämari

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 maja 2018

3 maja stacjonujący w Estonii lotnicy Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch), pod dowództwem płka Erosa Zaniboniego, zostali zluzowani przez personel francuskich Armée de l'Air.

Francuscy lotnicy podczas ceremonii przejęcia obowiązków obrony przestrzeni powietrznej państw bałtyckich / Zdjęcie: MO Estonii

Rząd w Paryżu wysłał w ramach 47. rotacji Baltic Air Policing cztery Mirage 2000-5 z eskadry myśliwskiej EC 1/2 Cigognes i około 100 ludzi z bazy BA 116 Luxeuil Saint-Sauveur. Dowódcą kontyngentu jest płk Vincent Repolt. Francuzi to jedni z weteranów Baltic Air Policing – bronili nieba nad państwami bałtyckimi sześciokrotnie, w 2007, 2010, 2011, 2013, 2014 i 2016.

Obecność NATO w Estonii i w regionie nigdy nie była tak znacząca jak obecnie, a działania BAP są niezbędnym elementem widocznej obecności NATO i odstraszania na wschodniej granicy Sojuszu. Niezwykle ważne jest to, że jesteście tutaj, a wasz wkład w misję Baltic Air Policing jest nieoceniony – powiedział estoński minister obrony Jüri Luik.

Stacjonujący w Ämari kontyngent ma misję w ramach wsparcia sojuszników z NATO, demonstrując zbiorowe rozwiązania sojusznicze, defensywny charakter NATO, a także stanowi część skutecznej postawy odstraszania NATO – powiedział reprezentujący Sojusznicze Połączone Dowództwo Wojsk Lotniczych gen. bryg. Panagiotis Dimopoulos, z-ca d-cy CAOC w Torrejon w Hiszpanii (Baltic Air Policing pod dowództwem Portugalii , 2018-05-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.