Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ekwador kupił M28

Przemysł lotniczy, Wojska lądowe, 17 maja 2018

Spółka Sikorsky/PZL Mielec, wchodząca w skład koncernu Lockheed Martin, podpisała umowę z Wojskami Lądowymi Ekwadoru na dostawę samolotu M28. Zostanie on przekazany użytkownikowi jeszcze w tym roku.

/ Zdjęcie: PZL Mielec

Unikalne możliwości i osiągi samolotu M28 idealnie nadają się do zróżnicowanego klimatu i terenu Ekwadoru. Dostarczamy Ekwadorowi sprawdzony samolot, który pozwoli realizować szeroki zakres misji dla zapewnienia bezpieczeństwa narodowego. M28 ma zdolności operowania z dowolnego typu pasa startowego lub lądowisk niedostępnych dla innych samolotów, a także w ekstremalnych warunkach klimatycznych bez zmniejszania ładowności – powiedział Adam Schierholz, regionalny przedstawiciel Sikorsky'ego w Ameryce Łacińskiej.

Ten mocny  i wytrzymały samolot ma największą ładowność w swojej klasie, jest łatwy w utrzymaniu w terenie i często preferowany zamiast większych samolotów ze względu na elastyczność w działaniu i opłacalną wydajność. Bardzo się cieszymy, że Armia Ekwadoru wybrała M28 – powiedział Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny PZL Mielec, który uczestniczył w ceremonii podpisania umowy w Quito.

Po szkoleniu pilotów i mechaników, które zostanie zrealizowane w Polsce, załoga PZL Mielec przebazuje samolot przez Ocean Atlantycki do Shell Mera w Ekwadorze, przez Islandię, Grenlandię, Kanadę, Stany Zjednoczone i Amerykę Środkową.

Ekwador jest pierwszym krajem Ameryki Łacińskiej, który nabył samolot M28  w wyniku ubiegłorocznej, dwumiesięcznej trasy demonstracyjnej w siedmiu krajach Karaibów i Ameryki Łacińskiej. W związku z zeszłoroczną trasą promocyjną Sikorsky / PZL Mielec otrzymał zapytania ofertowe od kilkudziesięciu operatorów komercyjnych i wojskowych w Ameryce Łacińskiej (Udane tournée Skytrucka, 2017-09-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.