Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strzelania bojowe Krabów

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 28 maja 2018

Załogi 155-mm samobieżnych armatohaubic Krab 11. Mazurskiego Pułku Artylerii wzięły udział w treningu kierowania ogniem na poligonie w Toruniu.

Pododdziały 11. MPA podczas treningu kierowania ogniem na poligonie w Toruniu / Zdjęcia: st. chor. Sebastian Erbetowski, szer. Mariusz Mossakowski, por. Jan Kołowski, szer. Rafał Czajkowski, 11. MPA

Trening ze strzelaniem amunicją bojową przeprowadzono na ośrodku szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu (Zgrupowanie Mars-18 rozpoczęte , 2018-05-16). W jego trakcie załogi 155-mm samobieżnych armatohaubic Krab 11. MPA wykonały strzelania przy użyciu zautomatyzowanego zestawu kierowania ogniem Topaz, radiolokacyjnego zestawu rozpoznania artyleryjskiego Liwiec i radioteodolitowego systemu sondażu atmosfery Bar.

11. MPA przyjął na uzbrojenie 155-mm samobieżne armatohaubice Krab latem ub.r. (Kraby przekazane, 2017-08-31). Żołnierze z Węgorzewa rozpoczęli eksploatację zestawów artyleryjskich od Huty Stalowa Wola jako pierwsi w Wojsku Polskim.

155-mm samobieżne armatohaubice Krab wchodzą w skład Dywizjonowych Modułów Ogniowych Regina. Każdy z nich składa się z 24 Krabów, 3 Wozów Dowódczo – Sztabowych, 8 Wozów Dowódczych różnego szczebla, 6 Wozów Amunicyjnych i Wozu Remontu Uzbrojenia i Elektroniki (WRUiE).

Na podstawie informacji mjr Rafała Ługiewicza, 11. MPA
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra