Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Amerykańskie naloty w północnej Somalii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 07 czerwca 2018

USA przeprowadziły nalot na pozycje islamistów na północy Somalii.

Amerykańskie lotnictwo przeprowadziło nalot na pozycje bojówkarzy Harakat al-Szabab al-Mudżahedin w Somalii / Zdjęcie: Airman Daniel Snider, USAF

Amerykańskie dowództwo regionalne USAFRICOM (United States Africa Command) poinformowało o przeprowadzeniu nalotu na pozycje bojówkarzy Harakat al-Szabab al-Mudżahedin. Bombardowania dokonano na początku czerwca w porozumieniu z i za zgodą władz centralnych Somalii.

W trakcie nalotu za cel obrano pozycje bojówkarzy Harakat al-Szabab al-Mudżahedin zlokalizowane ok. 41 km na południowy zachód od miejscowości Bosasso na północy Somalii. Wskutek bombardowania zginęło 27 islamistów.

W ostatnich miesiącach amerykańskie siły zbrojne zintensyfikowały ataki na pozycje islamistów w Somalii. Działania koordynowane są przez wspomniane United States Africa Command i prowadzone we współpracy z somalijskimi wojskami rządowymi (Amerykanie kontynuują naloty w Somalii, 2018-02-24). Bombardowania pozycji islamistów mają pomóc somalijskim siłom zbrojnym i żołnierzom misji wojskowej African Union Mission in Somalia (AMISOM), zorganizowanej pod auspicjami Unii Afrykańskiej w ustabilizowaniu sytuacji w tym pogrążonym w wieloletnim konflikcie wewnętrznym kraju (Amerykańskie naloty w Somalii, 2018-03-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.