Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

100 dni PKW Sophia

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 13 czerwca 2018

8 czerwca minęło 100 dni działalności Polskiego Kontyngentu Wojskowego w ramach operacji EU Navfor Med.

Od ponad 100 dni żołnierze PKW Sophia wykonują zadania w ramach misji EU Navfor Med / Zdjęcia: por. Damian Konopka, ppor. Adrian Popczyk, PKW Sophia

Ostatnie 100 dni było bardzo intensywnych zarówno dla załóg lotniczych wykonujących zadania w ramach operacji EU Navfor Med nad Morzem Śródziemnym jak i pozostałych żołnierzy, którzy byli odpowiedzialni za stworzenie bazy kontyngentu i zabezpieczenie jego działalności (Zakończono przebazowanie PKW EU Sophia, 2018-02-16). Podczas prowadzenia działań na rzecz EU Navfor Med polskie załogi samolotu Bryza M-28 B1R wykonały ponad 30 misji rozpoznawczych i osiągnęły nalot ok. 200 h (Pierwsza misja PKW EU Sophia, 2018-03-19).

Polski Kontyngent Wojskowy działała jako część misji wojskowej Unii Europejskiej, EU Navfor Med (European Naval Force Mediterranean). Jej zadaniem jest przeciwdziałanie nielegalnemu napływowi migrantów do Europy i zwalczanie procederu handlu ludźmi.

W ramach operacji Sophia wykonywane są również takie zadania jak szkolenie libijskiej straży wybrzeża i marynarki wojennej. Ponadto, obecność sił UE w rejonie Morza Śródziemnego pozwala na egzekwowanie embarga, które nałożono na dostawy broni do Libii przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.

Na podstawie informacji por. Damiana Konopki, PKW Sophia
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.