Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Airbus i Planet łączą siły

Astronautyka, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 28 czerwca 2018

Airbus i Planet zawarły partnerstwo w celu ułatwienia wzajemnego dostępu do danych oraz wspólnego opracowywania nowych rozwiązań geoprzestrzennych. Celem umowy ramowej jest zbadanie możliwości współpracy na nowych i istniejących rynkach w zakresie oferty produktów, sprzedaży i działań marketingowych. Obydwaj partnerzy pragną oferować kompleksową ofertę globalnych danych satelitarnych w różnej rozdzielczości czasowej i przestrzenne oraz opracowywać nowe, atrakcyjne dla ich klientów produkty analityczne o szerokiej gamie zastosowań.

Podpisanie umowy współpracy pomiędzy Airbusem i Planet / Zdjęcie: Airbus

Łącząc nasze mocne strony, zapewnimy kluczową zdolność do zaspokojenia wszystkich potrzeb rynku, zarówno w zakresie danych, jak i produktów o wartości dodanej, oraz do jak najlepszej obsługi naszych klientów, bez względu na ich branżę i wymagania – powiedział Francois Lombard, dyrektor działu Intelligence Business w Airbus Defence and Space.

Airbus i Planet są pełnoprawnymi partnerami. Airbus oferuje wieloletnie sukcesy w obsłudze niezawodnych systemów teledetekcji o wysokiej rozdzielczości, a Planet zapewnia wyjątkowy globalny zasięg i kadencję czasową, a także sprawną iterację działań kosmicznych, co pozwala na szybkie wprowadzenie czujników na orbitę. Razem będziemy w stanie dostarczyć zaawansowaną ofertę dopasowaną do potrzeb klientów na rynkach międzynarodowych – dodał Will Marshall, prezes i współzałożyciel Planet.

Partnerstwo Airbusa i Planet odzwierciedla wysoką wartość zaplecza i wiedzy wnoszonej przez każdego z dostawców i ich synergię w celu sprostania stale rosnącym i wymagającym potrzebom dotyczącym stałego monitorowania i dokładnych informacji. Wykorzystując możliwości oferowane przez konstelacje satelitów obydwu przedsiębiorstw, klienci będą mieli codziennie dostęp do zdjęć całej Ziemi w rozdzielczości zaledwie 3 m (dzięki satelitom PlanetScope), a także do wykonywanych każdego dnia przez konstelacje Pléiades i SkySat zdjęć o rozdzielczości mniejszej niż 1 m.

Ponadto będą oni mieli możliwość zamawiania obrazów o rozdzielczości 1,5 m (SPOT 6/7), 5 m (Rapideye) i 22 m (konstelacja DMC). Natomiast satelity TerraSAR-X, TanDEM-X i PAZ umożliwią uzyskiwanie obrazów niezależnie od pogody i oświetlenia dziennego, zapewniając dostęp do każdego miejsca na Ziemi niezależnie od stanu zachmurzenia (Udany start satelity PAZ, 2018-02-26, 10 lat satelity TerraSAR-X, 2017-06-20, Bundeswehra kupuje TanDEM-X, 2015-11-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.