Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zaginiony AMRAAM

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 09 sierpnia 2018

Jeden z wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter Ejército del Aire (wojsk lotniczych Hiszpanii) z kontyngentu operującego w ramach Baltic Air Policing z litewskiej bazy lotniczej Szawle, przypadkowo odpalił w estońskiej przestrzeni powietrznej kierowany pocisk rakietowy powietrze-powietrze średniego zasięgu AIM-120 AMRAAM.

Hiszpańskie Eurofightery strzegą przestrzeni powietrznej państw bałtyckich od maja br. / Zdjęcie: MO Litwy

Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia o 15:44 czasu lokalnego, nad miejscowością Pangodi, leżącą ok. 20 km na północ od miasta Otepää. Eurofighter wykonywał misję Air Policing razem z innym samolotem tego typu i parą francuskich Mirage 2000-5, stacjonujących w Ämari (Baltic Air Policing pod dowództwem Portugalii , 2018-05-02).

Pociski AMRAAM są wyposażone w układ autodestrukcji po przypadkowym odpaleniu, ale nie można wykluczyć, że AIM-120 spadł na ziemię nieuszkodzony. Ostatnia domniemana lokalizacja AMRAAM-a znajdowała się 40 km na północ od Tartu. Obecnie estońskie siły zbrojne prowadzą poszukiwania pocisku. Wydano też komunikat, w którym uprasza się obywateli o nie dotykanie podejrzanych obiektów, mogących być kompletnym pociskiem lub jego elementami i natychmiastowe zgłoszenie znaleziska odpowiednim służbom.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.