Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Udaremniono przemyt broni do Jemenu

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2018

Amerykańska marynarka wojenna udaremniła przemyt broni do Jemenu.

Drużyna abordażowa z USS Jason Dunham podczas zatrzymania i przeszukania łodzi idącej wodami Zatoki Adeńskiej, na pokładzie której przemycano karabinki AK-47 transportowane do Jemenu / Zdjęcia: USN

We wtorek marynarze z niszczyciela rakietowego USS Jason Dunham (DDG 109), typu Arleigh Burke, zatrzymali łódź idącą wodami Zatoki Adeńskiej. W kierunku jednostki skierowano drużynę abordażową, która dokonała jej inspekcji. Na pokładzie znaleziono ponad 1 tys. sztuk karabinków AK-47.

Na razie nie wiadomo skąd pochodziła przemycana broń, która do czasu zakończenia dochodzenia została zarekwirowana przez US Navy. Amerykańska marynarka wojenna podaje jednak, że uzbrojenie miało trafić do Jemenu, gdzie zostałoby użyte przez jedną ze stron konfliktu wewnętrznego.

Do zatrzymania i przeszukania jednostki doszło w trakcie rutynowego patrolu niszczyciela rakietowego USS Jason Dunham na Bliskim Wschodzie (USS Jason Dunham w ćwiczeniu Passex, 2018-07-04). Od kilku miesięcy okręt działa w składzie lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 8, operującej w tym rejonie oraz na Morzu Śródziemnym (CSG 8 znowu na Morzu Śródziemnym, 2018-06-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.