Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CSG 8 na dłużej w Europie?

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 kwietnia 2018

Departament Obrony USA rozważa zatrzymanie okrętów lotniskowcowej grupy bojowej nr 8 na europejskim teatrze działań.

USS Harry S. Truman i pozostałe okręty CSG 8 mogą pozostać na Morzu Śródziemnym, odstępując od planów skierowania się w rejon Bliskiego Wschodu / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Kilho Park, USN

Według amerykańskich mediów w Departamencie Obrony USA trwa dyskusja o zatrzymaniu okrętów lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 8 w rejonie odpowiedzialności 6. floty US Navy, w tym na Morzu Śródziemnym. Okręty znalazły się na tym obszarze w ubiegłym tygodniu (Okręty CSG 8 w Europie, 2018-04-19).

Dotychczas zakładano, że po krótkiej obecności w rejonie odpowiedzialności 6. floty, okręty CSG 8 skierują się na Bliski Wschód, gdzie spędzą większość zapoczątkowanej w kwietniu misji bojowej (Nowa misja CSG 8, 2018-04-11). Ewentualna decyzja o zatrzymaniu zespołu w Europie ma być związana z trudną sytuacją polityczną we wschodniej części kontynentu.

Na czele CSG 8 stoi atomowy lotniskowiec USS Harry S. Truman (CVN 75), typu Nimitz. Uzupełniają go: krążownik rakietowy USS Normandy (CG 80), typu Ticonderoga oraz niszczyciele USS Arleigh Burke (DDG 51), USS Bulkeley (DDG 84), USS Forrest Sherman (DDG 98) i USS Farragut (DDG 99), typu Arleigh Burke działające w ramach Destroyer Squadron Two Eight (DESRON 28, Ćwiczenia ogniowe elementów CSG 8, 2018-04-16). W składzie zespołu działa też niemiecka fregata rakietowa FGS Hessen (F 221), typu Sachsen. W dalszej części misji do grupy dołączą niszczyciele USS Jason Dunham (DDG 109) i USS The Sullivans (DDG 68, Małe zniszczenia USS The Sullivans, 2015-08-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.