Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Małe zniszczenia USS The Sullivans

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 sierpnia 2015

Remont uszkodzonego podczas niedawnego testu ogniowego niszczyciela rakietowego USS The Sullivans, typu Arleigh Burke, będzie kosztował zaledwie ok. 100 tys. USD.

USS The Sullivans przejdzie remont po tym, gdy szczątki feralnego pocisku rakietowego SM-2 Block IIIA spadły na jego pokład / Zdjęcie: USN

W połowie lipca niszczyciel rakietowy USS The Sullivans (DDG 68), typu Arleigh Burke, przeprowadził u wybrzeży Wirginii próbne odpalenia pocisku rakietowych Standard Missile-2 Block IIIA. Wkrótce po wystrzeleniu z wyrzutni, pocisk eksplodował. Jego szczątki w większości spadły do Oceanu Atlantyckiego. Część uderzyła jednak o pokład okrętu, wskutek czego rufowa część kadłuba zajęła się ogniem (Wypadek podczas testu SM-2, 2015-07-23). 

Załoga okrętu szybko opanowała pożar. Żaden z marynarzy nie odniósł obrażeń ciała. Niszczyciel skierował się do Naval Station Norfolk, gdzie jego przeglądu dokonali specjaliści z Naval Sea Systems Command (NAVSEA). Inspekcja wykazała, że szczątki pocisku rakietowego nie uszkodziły żadnego z urządzeń pokładowych jednostki, ani też jej nadbudówki. Części kadłuba i pokładu lotniczego będzie wymagała jednak doraźnego remontu. Prace mają pochłonąć ok. 100 tys. USD (383 tys. zł).

Przez najbliższe tygodnie amerykański okręt zostanie wyłączony z czynnej służby. Remont niszczyciela powinien zakończyć się już 17 sierpnia. Wkrótce potem jednostka ponownie wyjdzie w morze. Nim wróci do regularnych działań bojowych, USS The Sullivans przejdzie serię rutynowych testów sprawdzających funkcjonowanie systemów pokładowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.