Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jeszcze o australijskich CRV

Wojska lądowe, 20 lutego 2015

Przetarg na dostawę serii nowych australijskich wozów rozpoznawczych zakończy się w 2017. Pierwsze z nich znajdą się w linii w 2021.

Przetarg na nowe australijskie wozy rozpoznawcze zakończy się w 2017. Dostawy ruszą w maju 2020. Pojazdy trafią najpierw do oddziałów szkoleniowych. Rok później odbiorą je pierwsze jednostki liniowe. Ostatnie CRV znajdą się w linii w lipcu 2024 / Zdjęcie: Patria Land Systems Oy

Przetarg na dostawę 225 nowych australijskich wozów rozpoznawczych (Combat Reconnaissance Vehicle, CRV) ogłoszono wczoraj (Druga faza LAND 400, 2015-02-19). Oferty będą przyjmowane do 25 czerwca. Wybrane w pierwszym etapie konkursu pojazdy zostaną poddane 12-miesięcznym próbom terenowym. Ich oceny dokona rządowa Defence Materiel Organisation (DMO).  

Konkurs zostanie zakończony w drugiej połowie 2017. Dostawy wozów rozpoczną się w maju 2020. Pierwsze z nich trafią do oddziałów szkoleniowych. Jednostki liniowe zaczną odbierać pojazdy w lipcu 2021. Ostatnie CRV wejdą do służby w 2024.  

Nowe australijskie wozy rozpoznawcze zastąpią w linii eksploatowane od blisko 20 lat transportery Australian Light Armoured Vehicle (ASLAV) 8x8. Ich trwałość użytkowa zakończy się w 2021. Dowództwo Australian Army (wojsk lądowych Australii) podjęło decyzję o ich wycofaniu z linii i zastąpieniu nową konstrukcją. Modernizacja okazałaby się droższa i nie gwarantowałaby podniesienia potencjału bojowego pojazdów do wymaganego poziomu.  

Wśród potencjalnych oferentów wymienia się m.in. BAE Systems i Patrię Land Systems Oy (Wspólna oferta BAE Systems i Patrii, 2014-09-22). Producenci będą oferować Australijczykom wozy oparte na fińskich Armoured Modular Vehicle (AMV) 8x8 (na zdjęciu), doposażone w urządzenia od BAE Systems. Udział w konkursie wziąć ma również konsorcjum: Boeing Defense Australia, Oto Melara i Iveco z transporterem rodziny Centauro oraz francuskie Nexter z VBCI 8x8. 

Na początku lat 2020. Australia rozpocznie realizację kolejnego etapu LAND 400 – zakupu nowych transporterów opancerzonych. Wozy zastąpią w linii obecnie eksploatowane, wiekowe M113AS4. Australian Army dysponuje 431 wozami tego typu. Ostatni etap LAND 400 zakłada z kolei zakup zintegrowanego systemu szkoleniowego dla załóg.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.