Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air ogłasza plany rozwoju w Polsce

Lotnictwo cywilne, 19 września 2018

Linie Wizz Air ogłosiły dostosowanie siatki połączeń i plany optymalizacji działalności w Polsce w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów. 30 marca 2019 zostanie zamknięta baza przewoźnika w Poznaniu, a jeden Airbus A320 zostanie przekazany do bazy w Gdańsku, umożliwiając uruchomienie stamtąd 4 nowych tras. Ponadto cała flota Wizz w Warszawie będzie wyposażona w samoloty typu A321, a ze stolicy zostaną dodane dwie nowe trasy.

Wiosną przyszłego roku Wizz Air uruchomi 4 nowe trasy z Gdańska / Zdjęcie: Wizz Air

Mimo zamknięcia bazy na Ławicy Wizz Air będzie nadal realizować loty na kilku trasach z Poznania, w tym: Paryż-Beauvais, Londyn-Luton, Eindhoven, Doncaster-Sheffield i Torp-Sandefjord. Wszyscy pracownicy poznańskiej bazy będą mieć możliwość dalszej pracy w Wizz Air w innych lokalizacjach z siatki połączeń towarzystwa.

Do gdańskiej floty zostanie dodany 7. samolot (A320), co umożliwi rozbudowę siatki połączeń o 4 nowe trasy łączące Gdańsk z Charkowem od 28 października (we środy i niedziele) oraz z Bremą i Kutaisi (we wtorki i  soboty) od 2 kwietnia. Codzienne rejsy do Oslo zostaną zainaugurowane 4 kwietnia 2019.

Poza tym od 31 marca wzrośnie tygodniowa liczba lotów na trasach do Aberdeen i Kijowa (z 2 do 3, we wtorki, czwartki i soboty), Lwowa (z 2 do 4, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele) i Göteborga (z 4 do 5, w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele), dzięki czemu powstanie ponad 30 nowych miejsc pracy w gdańskiej bazie.

Wychodząc naprzeciw dużemu zapotrzebowaniu pasażerów w regionie, do kwietnia 2019 cała flota Wizz Air w Warszawie będzie składać się z 8 samolotów A321,  z 230 miejscami na pokładzie, co umożliwi zwiększenie przepustowości o 11% na trasach ze stolicy.

Samoloty, które zostały umieszczone w Katowicach i Warszawie w szczycie sezonu letniego 2018, powrócą do swoich baz w sezonie letnim 2019. W przyszłym roku oferta sprzedaży Wizz Air będzie liczyć 10,5 mln miejsc w sprzedaży na trasach z ośmiu lotnisk w Polsce, co stanowi wzrost o 2,5% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Dotychczas w sumie ponad 63 miliony pasażerów skorzystały z oferty Wizz w Polsce. W pierwszych 8 miesiącach  bieżącego roku ponad 6,3 mln pasażerów wybrało podróże w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 19% w porównaniu z okresem od stycznia do sierpnia ubiegłego roku.

Podczas konferencji prasowej 18 września w Gdańsku, Johan Eidhagen, członek zarządu Wizz Air ds. marketingu, powiedział: Ogłoszone dzisiaj wiadomości odzwierciedlają nasze zaangażowanie na polskim rynku oraz umiejętność reagowania na zmieniające się trendy w podróżowaniu. Stale obserwujemy jak kształtują się oczekiwania klientów, aby jak najlepiej zaspokoić ich potrzeby oferując niskie ceny biletów i świetną jakość usług. Jednocześnie wciąż szukamy sposobów, aby optymalizować siatkę naszych połączeń. Po wnikliwej analizie, podjęliśmy decyzję, aby zmodyfikować poznańską siatkę połączeń i wykorzystać możliwości rozwoju poprzez przeniesienie i zwiększenie liczby miejsc na innych polskich trasach. Wprowadzamy siedem atrakcyjnych tras z Polski, tworzymy pierwszą flotę Airbusa A321 w Warszawie i zwiększamy dostępność miejsc w sprzedaży w 2019. Dziękujemy naszym kolegom z Poznania za ich ciężką pracę i mamy nadzieję na współpracę w innych bazach w Polsce.

Iwona Tomczyńska, kierownik działu analiz ekonomicznych i marketingu portu lotniczego Gdańsk, dodała: Cieszymy się z decyzji Wizz Air o umieszczeniu kolejnego, siódmego już samolotu w naszej bazie w Gdańsku. To umocni silną pozycję przewoźnika na gdańskim lotnisku. Dynamiczny rozwój Wizz Air świadczy również o potencjale jaki mamy na Pomorzu – regionie, który stale się rozwija i teraz zyska połączenia do tak atrakcyjnych miast jak Brema czy Kutaisi. Oprócz nowych połączeń będziemy mieli wzrost częstotliwości na niektórych trasach, co z pewnością wpłynie na wielkość ruchu pasażerskiego w przyszłym roku.

Siatka węgierskiego towarzystwa wzbogaci się również o Charków na Ukrainie – będzie to nowy kierunek z Wrocławia, obsługiwany od 28 października we środy i niedziele (Kolejny rekord wrocławskiego lotniska, 2018-09-07). Natomiast pasażerowie z Warszawy będą mogli polecieć z Wizz Air do Wiednia (codziennie od 28 października) i do Marrakeszu (od 31 października, we środy i niedziele, 3 nowe połączenia Wizz z Polski, 2018-08-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.