Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przygotowania do wodowania meksykańskiej Sigmy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 października 2018

Marynarka wojenna Meksyku poinformowała, że wielozadaniowy okręt patrolowy ARM Reformador zostanie zwodowany 23 listopada.

Meksykańskie Sigmy będą pod względem gabarytów i zdolności bojowych zbliżone do lekkich fregat rakietowych / Zdjęcie: Damen

Wielozadaniowy okręt patrolowy ARM Reformador (101) zostanie zwodowany 23 listopada w stoczni Astillero de Marina 20 (ASTIMAR 20) w Salina Cruz na terenie stanu Oaxaca, gdzie jest budowany (Postępuje budowa meksykańskiej Sigmy 10514, 2018-06-29). Jednostka jest dziś ukończona w ok. 78%.

ARM Reformador powstaje w oparciu o projekt Sigma 10514 udostępniony przez holenderską grupę stoczniową Damen, która jest zaangażowana w budowę okrętu. Producent z Holandii dostarczył dwie z sześciu sekcji okrętu, które utworzą jego kadłub.

Meksykański patrolowiec budowany jest w ramach programu Patrulla Oceánica de Largo Alcance. Jego założeniem jest pozyskanie czterech takich jednostek (Meksyk zbuduje nowe fregaty, 2015-07-31), których zadaniem będzie patrolowanie akwenów kontrolowanych przez Meksyk oraz ochrona meksykańskich interesów na obszarze morskim. Ponadto, okręty będą przystosowane do działań z dala od rodzimych portów i funkcjonowania w ramach wielonarodowych zespołów zadaniowych. 

Mimo przyjętego przez Meksyk nazewnictwa, pod względem wymiarów i przenoszonego uzbrojenia meksykańskie Sigmy będą w rzeczywistości zbliżone do lekkich fregat rakietowych. Okręty będą miały 107 m długości i 14 m szerokości. Mają wypierać ok. 2800 t i rozwijać ponad 25 w. Autonomiczność oblicza się na ponad 20 dni.

Patrolowce zostaną wyposażone m.in. w wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwokrętowych RGM-84L Harpoon Block II i pocisków przeciwlotniczych/przeciwrakietowych Evolved Sea Sparrow Missiles (ESSM) i zestawy obrony bezpośredniej RIM-116 Rolling Airframe Missile (RAM), jak też lekkie torpedy Mk54 Mod 0.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.