Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostatnia misja USS McClusky

Marynarka wojenna, 25 września 2014

Jutro do portu morskiego w San Diego wejdzie fregata rakietowa typu Oliver Hazard Perry, USS McClusky (FFG 41). Okręt powróci z ostatniej misji bojowej.

USS McClusky (FFG 41) przyjęto do służby w grudniu 1983. Przez lata służby na Pacyfiku portem macierzystym okrętu była baza US Navy w Yokosuce, w Japonii. Po wycofaniu z linii, FFG 41 zostanie najprawdopodobniej wyremontowany i zaoferowany do odkupienia jednemu z państw sojuszniczych / Zdjęcie: US Navy

USS McClusky służył w rejonie odpowiedzialności 4. Floty US Navy (UH-60 lądują na fregacie OHP, 2014-08-11). Jednostka wspierała operacje antynarkotykowe prowadzone na wodach Morza Karaibskiego w ramach wielonarodowej operacji morskiej Martillo (Niedoinwestowane SOUTHCOM, 2014-03-19).

Jutro fregata po raz ostatni wejdzie do macierzystego portu, Naval Base San Diego. Po oficjalnym zakończeniu ostatniej misji bojowej, załoga okrętu rozpocznie przygotowania do jego wycofania z linii. USS McClusky służbę zakończy na początku przyszłego roku.

FFG 41 jest jedną z 10 fregat typu OHP, które w ciągu najbliższych 5 lat zostaną spisane ze stanu US Navy (Dziesiątki okrętów do wycofania, 2014-07-17). W nadchodzących latach marynarka wojenna USA zamierza wycofać z linii ponad 30 okrętów, w tym także 13 atomowych OP typu Los Angeles.

Miejsce jednostek typu OHP powoli zajmują okręty klasy Littoral Combat Ship, typów Freedom i Independence. Awaryjność oraz zbyt mała siła ognia pierwszych LCS wzbudzają ich powszechną krytykę w środowisku wojskowym. Próbując załagodzić sytuację, Departament Obrony USA stara się doposażyć okręty w nowe uzbrojenie. Obecnie rozważane jest wprowadzenie do eksploatacji pocisków przeciwokrętowych NSM (Naval Strike Missile) norweskiego Kongsberga (Udana próba NSM, 2014-09-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.