Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Euronaval 2018: Szwedzko-polska współpraca

Imprezy branżowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 października 2018

Podczas targów Euronaval szwedzki Saab i bydgoska spółka Famor zawarły porozumienie o współpracy przy budowie okrętów podwodnych typu A26.

Gunnar Wieslander, prezes Saab Kockums (po lewej) i Jacek Łosiakowski stojący na czele spółki Famor podczas podpisania umowy o współpracy / Zdjęcie: Michał Jarocki

Umowa została podpisana przez prezesa Saab Kockums, Gunnara Wieslandera i stojącego na czele spółki Famor, Jacka Łosiakowskiego. Porozumienie dotyczy udziału polskiego przedsiębiorstwa w budowie okrętów podwodnych typu A26. Producent z Bydgoszczy będzie odpowiedzialny za dostawy konsoli monitorowania systemów pokładowych szwedzkich OP.

Gunnar Wieslander podkreślił, że wspomniana umowa jest kolejną, jaką Saab zawarł w ostatnich miesiącach z partnerem z Polski dotyczącą współpracy przy budowie okrętów podwodnych nowej generacji. Co istotne, producent ze Szwecji zakłada, że spółka Famor będzie dostarczać wspomniane wyposażenie do każdego OP typu A26, jaki będzie w przyszłości budowany przez Saaba.

Przed rokiem Saab podpisał umowę ze spółką Base Group na dostawę komponentów dla 2 okrętów podwodnych A26 budowanych w stoczni w Karlskronie na zlecenie Svenska Marinen (marynarki wojennej Szwecji). Polska spółka w całości wyprodukuje stalowe konstrukcje spawane wraz z wyposażeniem, w których umiejscowione zostaną główne moduły napędowe szwedzkich okrętów (Porozumienie Saaba z Base Group, 2017-11-08p).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.