Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipt prezentuje H-31

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 26 października 2018

Zdjęcie opublikowane na Facebooku przez rzecznika egipskiego prezydenta Abd al-Fattah as-Sisi dowodzi, że Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Miṣrīyä (egipskie wojska lotnicze) zakupiły, razem z samolotami wielozadaniowymi MiG-29M/M2 przejęły również kierowane pociski rakietowe powietrze-powierzchnia H-31.

/ Zdjęcie: Facebook

Na zdjęciu prezydent as-Sisi z egipskimi żołnierzami pozuje przed samolotem MiG-29M, obok którego widoczne są m.in. 2 pociski H-31. Nie wiadomo jednak, jaką wersję tego typu uzbrojenia zakupiły Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Miṣrīyä – czy przeciwokrętowe H-31A ,czy też przeciwradiolokacyjne H-31P.  

Egipt zamówił ponad 50 MiG-29M/M2 z FR w kwietniu 2015, na mocy porozumienia wartości ok. 3,5 mld USD. Dostawy samolotów rozpoczęły się w zeszłym roku i mają zostać zakończona do 2020. Według dostępnych informacji Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Miṣrīyä mają już co najmniej 15 MiGów-29M/M2 (Pierwszy MiG-29M2 dla Egiptu, 2017-04-01).

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.