Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipt kupi rosyjskie wyposażenie Mistrali

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 marca 2016

Władze Egiptu negocjują z Rosją zakup kluczowych elementów wyposażenia pokładowego dwóch śmigłowcowców desantowych typu Mistral.

Egipt chce pozyskać w Rosji brakujące elementy wyposażenia pokładowego 2 śmigłowcowców desantowych typu Mistral, w tym systemy łączności i kierowania ogniem / Zdjęcie: DCNS

Latem Egipt odbierze 2 śmigłowcowce desantowe typu Mistral, które odkupiono od Francji (Mistrale dla Egiptu dopiero latem, 2016-02-09). Obecnie we francuskim Saint-Nazaire trwa szkolenie i zgrywanie załóg obu okrętów. 

Pierwotnie oba Mistrale zbudowano dla marynarki wojennej FR. W 2014 rząd w Paryżu postanowił odstąpić od realizacji porozumienia sprzed 3 lat, reagując w ten sposób na wydarzenia na wschodniej Ukrainie. Pod koniec ub.r. władze Francji i Rosji porozumiały się w sprawie warunków załagodzenia powstałego sporu.

Rząd Francji zgodził się m.in. wypłacić Moskwie ok. 950 mln euro (4,1 mld zł) z tytułu zaliczki i kosztów poniesionych przez Rosję na szkolenie marynarzy (Rosyjscy marynarze opuszczają Francję, 2014-12-18) i budowę infrastruktury niezbędnej do eksploatacji okrętów. Rosjanie dokonali również demontażu części wyposażenia pokładowego, w tym środków łączności i kierowania ogniem, różniących okręty od standardów francuskich (Mistrale bez rosyjskiego wyposażenia, 2015-11-21).

Obecnie władze w Kairze prowadzą negocjacje w sprawie pozyskania z Rosji brakujących elementów wyposażenia Mistrali. W rozmowy zaangażowani są m.in. przedstawiciele rosyjskiej korporacji Rostech. Porozumienie może zostać zawarte w najbliższych miesiącach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra