Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipt kupił ponad 50 MiG-29

Lotnictwo wojskowe, 12 kwietnia 2016

Władze FR potwierdziły, że Egipt zakupił ponad 50 samolotów myśliwskich MiG-29.

Wojska lotnicze Egiptu zwiększą swój stan posiadania o 46 jednomiejscowych myśliwców MiG-29M i 6-8 szkolno-bojowych MiG-29M2 / Zdjęcie: RSK MiG

Afrykańskie media, powołując się na oświadczenia władz FR, donoszą, że tajemniczym klientem, który zakupił ponad 50 samolotów myśliwskich MiG-29 jest Egipt. W lutym Rosjanie poinformowali jedynie o finalizacji transakcji, nie ujawniając żadnych szczegółów (Jednak MiG-29 dla Egiptu, 2015-05-27).

Umowa pomiędzy resortem obrony Egiptu i Rosoboronexportem została podpisana w kwietniu 2015. Pierwsze dwa samoloty mają trafić nad Nil przed końcem br. Jak mówi z-ca dyrektora generalnego RSK MiG Aleksiej Beskibałow, dostawy zakończą się w 2020.

Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Misrīyä (wojska lotnicze Egiptu) nabyły 46 jednomiejscowych MiG-29M i 6-8 dwumiejscowych MiG-29M2, napędzanych silnikami RD-33MK o większym ciągu. Samoloty są wyposażone w nowoczesną awionikę, zbiorniki paliwa o zwiększonej pojemności i sondę umożliwiającą pobieranie nafty podczas lotu.

Ogółem w 2015 Egipt zakupił rosyjskie uzbrojenie wartości 5 mld USD. W ramach transakcji nabyto zestawy OP Buk-M2E i Antiej-2500 (S-300W) oraz 46 śmigłowców Ka-52K (Egipt kupi rosyjskie wyposażenie Mistrali, 2016-03-01, Egipt na zakupach w Rosji, 2014-02-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.