Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjskie śmigłowce dla ChRL

Lotnictwo cywilne, Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 08 listopada 2018

Podczas trwającego salonu w Zhuhai holding Wiertalioty Rossii podpisał umowę z Chińskim Stowarzyszeniem Ratownictwa Medycznego i Pomocy Ofiarom Katastrof (CADERM) umowę na dostawę 20 śmigłowców Ansat w konfiguracji wielozadaniowej. Wiropłaty mają służyć do ratownictwa medycznego  w odległych i trudno dostępnych obszarach kraju. Wyposażenie medyczne Ansata umożliwia resuscytację, intensywną opiekę i monitorowanie głównych funkcji życiowych poszkodowanego podczas transportu do szpitala.

Chińskie towarzystwa zamówiły m.in. 20 śmigłowców Ansat w konfiguracji wielozadaniowej / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Fakt, że dziś podpisujemy umowę oznacza, że Ansat wchodzi na rynek międzynarodowy. Śmigłowce tego typu okazały się bardzo skuteczne podczas wdrażania programu rozwoju lotniczego pogotowia ratunkowego w Rosji, a teraz również będą ratować życie w Chinach. Planujemy uzyskać dla Ansata Certyfikat Typu władz lotniczych ChRL przed końcem tego roku i dostarczyć wszystkie śmigłowce maszyny objęte tą umową w l. 2019-2020 – powiedział dyrektor generalny holdingu Wiertalioty Rossii Andriej Boginskij.

Podpisanie tej umowy wynosi współpracę między Chinami i Rosją w dziedzinie lotnictwa cywilnego na nowy poziom. Nabycie śmigłowców Ansat przez CADERM oznacza najwyższy poziom zaufania do naszej technologii – dodał Anatolij Serdiukow, dyrektor ds. przemysłowych klastra lotniczego w Rostiechu.

Medyczne Ansaty są używane przez służby ratownicze w kilku obwodach Rosji: wołgogradzkim, kurgańskim, kirowskim, kostromskim, pskowskim, niżnonowogrodzkim, a także w Tatarstanie. Od 2017 w ramach projektu federalnego dotyczącego zapewnienia pomocy medycznej w nagłych wypadkach obywatelom zamieszkującym odległe tereny Federacji Rosyjskiej, 11 śmigłowców medycznych Ansat zostało przekazanych regionalnym służbom ratunkowym, a kolejnych 7 śmigłowców zostanie dostarczonych im przed końcem br.

We wrześniu 2018 NSSA (Nacjonalnaja służba sanitarnoj awiacji) i Awiakapitał-Sierwis zawarły z holdingiem Wiertalioty Rossii kontrakt na dostawę 150 śmigłowców medycznych, w tym 104 Ansatów i 46 Mi-8AMT (Ansat z pływakami awaryjnymi, 2018-11-07).

Natomiast chińskie przedsiębiorstwo China General Aviation Service potwierdziło zamiar zakupu 6 śmigłowców Mi-171A2, produkowanych w zakładach w Ułan-Ude (U-UAZ). Zostaną one dostarczone odbiorcy do 2022. Na podstawie tego zamówienia rosyjski holding stara się o wydanie dla Mi-171A2 Certyfikatu Typu władz lotniczych ChRL.

Jesteśmy gotowi rozpocząć masową produkcję Mi-171A2 dla klientów zagranicznych i jestem pewien, że Chiny będą wśród nich. Dostawy na rzecz tak dużego użytkownika z pewnością będą skutkować dalszymi zamówieniami – skomentował Andriej Boginskij (Oblatany seryjny Mi-171A2, 2018-05-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.