Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy Ansata w Pakistanie

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 02 listopada 2017

Holding Wiertalioty Rossii rozpoczął próby śmigłowca wielozadaniowego Ansat na terenie Pakistanu. Ich celem będzie potwierdzenie zdolności wiropłata do w warunkach wysokiej temperatury otoczenia.

Inżynierowie rosyjskiego przedsiębiorstwa planują zwiększyć zakres temperatur użytkowania Ansata, tak aby śmigłowiec mógł wykonywać loty przy temperaturze otoczenia wynoszącej od –45 °C do + 50°C.

Ansat, ze względu na jego osiągi, jest bardzo atrakcyjnym śmigłowcem dla klientów z Azji i Bliskiego Wschodu. Zaplanowaliśmy kilka modernizacji wiropłata, w tym zakresu temperatur użytkowania. Mamy nadzieję, że pozytywne wyniki badań spowodują zainteresowanie potencjalnych nabywców i zawarcie szeregu umów – powiedział Aleksander Szczerbinin, zastępca dyrektora ds. marketingu i rozwoju Wiertaliotów Rossii.

Testy Ansata w Pakistanie mają potrwać do połowy listopada. Następnie zaplanowana jest konferencja w Islamabadzie, dla potencjalnych pakistańskich nabywców, na której producent zapozna ich z możliwościami śmigłowca.

Ansat jest lekkim, dwusilnikowym śmigłowcem wielozadaniowym, produkowanym w zakładach w Kazaniu. W maju 2015 MAK wydał Certyfikat Typu dla wiropłata w wersji ratownictwa medycznego, który spełnia wszystkie międzynarodowe standardy. Pod koniec 2015 analogiczny dokument wydano dla wersji do przewozu VIP-ów (Certyfikaty dla rosyjskich śmigłowców , 2015-12-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.