Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mi-38T oblatany

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, 24 listopada 2018

Wczoraj w Kazaniu piloci doświadczalni Moskiewskich zakładów śmigłowcowych (MWZ) im. Mila oblatali prototyp śmigłowca transportowego Mi-38T (nr burtowy 38015). Lot okazał się udany. Dalsze testy będą odbywać się z udziałem specjalistów z MO FR, na którego zamówienie powstał projekt. Mi-38T został zaprojektowany na bazie cywilnego Mi-38, produkowanego w Kazańskich zakładach śmigłowcowych (KWZ). Zarówno KWZ, jak i MWZ wchodzą w skład holdingu Wiertalioty Rossii, części korporacji Rostiech.

Pierwszy Mi-38T wystartował wczoraj do swego dziewiczego lotu z zaśnieżonego lotniska w Kazaniu / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

MO FR zamówiło do testów dwa Mi-38T (Montaż prototypu Mi-38T, 2017-08-23). O ile testy zakończą się pozytywnie, planowane są zamówienia kolejnych śmigłowców tego typu. Ich dostawy mają rozpocząć się w 2019. Producent planuje też eksport Mi-38T za pośrednictwem Rosoboroneksportu, który już prowadzi rozmowy z kilkoma potencjalnymi odbiorcami.

Śmigłowce Mi-38T mają służyć do przewozu ludzi i ładunków. Zaprojektowano je z szerokim wykorzystaniem kompozytów, a ich układ sterowania jest w znacznym stopniu zautomatyzowany. Informacje z pokładowego zintegrowanego kompleksu IBKO-38 są prezentowane na wielofunkcyjnych wyświetlaczach w kabinie załogi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra