Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Certyfikat MAK dla pasażerskiego Ansata

Lotnictwo cywilne, 30 grudnia 2014

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) wydał uzupełniający Certyfikat Typu dla śmigłowca Ansat, w wersji pasażerskiej.

Ansat w wersji pasażerskiej / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Dzięki uzyskaniu uzupełniającego Certyfikatu Typu MAK, śmigłowiec Ansat może służyć do przewozu pasażerów na rynku cywilnym. Dostawy seryjnych wiropłatów mają rozpocząć się w 2015.

Pasażerska wersja Ansata została wyposażona w zmodernizowany układ wspomagania stateczności i elementy pozwalające na przewóz osób. Maksymalna masa śmigłowca do startu to 3600 kg.

Śmigłowiec może służyć do przewozu osób i ładunku, a także misji obserwacyjnych poszukiwawczo-ratowniczych, zwalczania pożarów oraz przewozu chorych (Nowe rosyjskie śmigłowce medyczne, 2013-12-03). Konstrukcja jest przystosowana do operowania w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jako potencjalni odbiorcy Ansata postrzegane są kraje Wspólnoty Niepodległych Państw, Azji Pd.-Wsch., Afryki i Ameryki Pd.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.