Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Montaż prototypu Mi-38T

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 23 sierpnia 2017

W zakładach w Kazaniu, wchodzących w skład holdingu Wiertalioty Rossii, rozpoczęto montaż pierwszego prototypu śmigłowca transportowego Mi-38T. W lipcu br. resort obrony FR zawarł z producentem porozumienie o dostarczeniu 2 wiropłatów tego typu do końca 2019.

Do końca 2019 producent ma dostarczyć wojsku 2 prototypy Mi-38T, będącego wojskową wersją widocznego na zdjęciu Mi-38 / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Mi-38T jest wojskową wersją Mi-38, skonstruowanego przez moskiewskie zakłady śmigłowcowe im. Mila (Certyfikaty dla rosyjskich śmigłowców , 2015-12-31). W jego konstrukcji użyte będą wyłącznie zespoły i agregaty produkcji rosyjskiej. Wiropłat ma być wyposażony w instalację paliwową ze zbiornikami odpornymi na wybuch w przypadku przestrzelenia lub awaryjnego lądowania, o zwiększonej pojemności, nowe urządzenia łączności. Mi-38T ma być zdolny do wykonywania lotów nad morzem i Arktyką.

Zamówienie seryjnych Mi-38T zależeć będzie od wyników prób państwowych w/w prototypów. Jeżeli okażą się one pozytywne, Wojska Lotniczo-Kosmiczne FR będą składały na nie zamówienia w ramach programu zakupów na l. 2018-2025.

Rozpoczęcie produkcji śmigłowców Mi-38T, przeznaczonych dla MO FR, to znaczące wydarzenie dla zakładów w Kazaniu i całego holdingu. Jest to konstrukcja unikatowa w historii rosyjskiego przemysłu śmigłowcowego. Spodziewamy się dużego zapotrzebowania na Mi-38 w Rosji i na całym świecie, od użytkowników potrzebujących śmigłowców o dużym udźwigu i dużej mocy zespołu napędowego  – stwierdził Andriej Bogińskij, dyrektor generalny holdingu Wiertalioty Rossii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.