Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uziemione filipińskie Sokoły

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 26 listopada 2018

Hukbong Himpapawid ng Pilipinas (filipińskie wojska lotnicze) wstrzymały loty śmigłowców Sokół z powodu wypadku jednego z nich, który miał miejsce w ubiegły czwartek. Wiropłat, z 4 członkami załogi i 8 pasażerami, rozbił się w rejonie bazy lotniczej Colonel Ernesto Rabina w prowincji Tarlac, w regionie Luzon Środkowy, na wyspie Luzon.

Miejsce, w którym rozbił się filipiński Sokół  / Zdjęcie: news.abs-cbn.com

Najcięższe obrażenia odniósł jeden z żołnierzy, sierż. Byron Deomano, któremu amputowano prawe ramię. W szpitalu znajdują się też lotnicy: d-ca załogi mjr Mark Delos Reyes, który doznał urazu głowy oraz ppor. Henry Cabanayan i st. szer. Kevin Kiel Cubangbang. Pozostali pasażerowie, w tym deputowany partii COOP-NATCCO Anthony Bravo i płk rez. Arthur Baybayan, zostali zwolnieni ze szpitala we czwartek po południu, po dokonaniu niezbędnych badań.

Jak poinformował rzecznik Sandatahang Lakas ng Pilipinas (Sił Zbrojnych Filipin) gen. bryg. Edgard Arevalo, w ramach środków zapobiegawczych loty śmigłowców Sokół zostały wstrzymane. Wojsko prowadzi obecnie dochodzenie w celu ustalenia przyczyny wypadku lotniczego (Sokół rozbił się na Filipinach, 2014-08-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra