Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czwarty dywizjon S-400 na Krymie

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 01 grudnia 2018

29 listopada dyżur bojowy na Krymie rozpoczął czwarty dywizjon kompleksów przeciwlotniczych S-400 Triumf. Jednostka wchodzi w skład 18. Gwardyjskiego przeciwlotniczego Sewastopolsko-teodozyjskiego pułku 31. Dywizji obrony powietrznej 4. Armii WWS i PWO Południowego okręgu wojskowego. Stacjonuje w rejonie Dżankoje, ok. 20 km od granicy z Ukrainą.

Komponenty czwartego dywizjonu kompleksów przeciwlotniczych S-400 Triumf rozmieszczonego na Krymie / Zdjęcie: Władisław Siergijenko – WKontaktie

Jednostki uzbrojone w kompleksy S-400 są rozmieszczane na Krymie od początku 2017. W styczniu tego roku pierwszy dywizjon dyslokowano w rejonie Teodozji (Pułk S-400 na Krymie, 2017-01-14), a rok później drugi w pobliżu Sewastopolu (Kolejny pułk S-400 na Krymie, 2017-03-04). Trzeci rozwinięto we wrześniu 2018 w rejonie Eupatorii Zgoda Indii na zakup S-400, 2018-07-01(Trzeci dywizjon S-400 na Krymie, 2018-09-21).

Kompleksy S-400 mogą wykrywać cele w odległości do 600 km, a niszczyć je z odległości 400 km na wysokości do 30 km. Uzbrojone w nie cztery dywizjony rozmieszczone na Krymie chronią więc nie tylko cały półwysep, ale i żeglugę na większości Morza Czarnego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.