Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ChRL kupiła zestawy S-400

Przemysł zbrojeniowy, 13 kwietnia 2015

Rosoboroneksport ujawnił, że we wrześniu 2014 ChRL zamówiła rosyjskie zestawy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe S-400 Triumf. Pekin kupił 4 dywizjony S-400.

FR przyjęła do uzbrojenia zestawy S-400 w 2007. Teraz prowadzone są testy nowych pocisków o zasięgu 400 km, zdolnych do atakowania celów w bliskim Kosmosie / Zdjęcie: MO FR

Dyrektor generalny Rosoboroneksportu Anatolij Isajkin ujawnił w rozmowie z Kommiersantem, że jeszcze w ubiegłym roku ChRL zamówiła zestawy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe S-400 Triumf. Kontrakt zawarto we wrześniu. Pekin zamówił 4 dywizjony S-400. Rozmowy na ten temat prowadzono od 2011, a oficjalnie poinformowano o nich w 2012.

Isajkin nie ujawnił wartości kontraktu. Powiedział natomiast, że zestawami S-400 jest zainteresowanych wiele krajów. Ich producent – koncern WKO Ałamaz-Antiej ma jednak w pierwszej kolejności zaspokajać potrzeby rosyjskich sił zbrojnych (otrzymały one dotąd 19 dywizjonów S-400, Testy pocisku dalekiego zasięgu dla S-400, 2015-04-06). ChRL jest pewnym wyjątkiem, co wynika ze strategicznych interesów rosyjskiego przemysłu lotniczo-zbrojeniowego na rynku chińskim. Jednak dostawy dla Pekinu nie rozpoczną się przed 2016.

Dla FR problemem pozostaje możliwość skopiowania rozwiązań zastosowanych w S-400 przez przedsiębiorstwa chińskie. Isajkin bagatelizuje jednak tę sprawę. – Jeśli przemysł rosyjski pracuje dla ChRL to realizuje jednocześnie swoje interesy – powiedział.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra