Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupują 5 zestawów S-400

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 grudnia 2015

Indyjskie Biuro Zakupów Wojskowych wyraziło zgodę na nabycie 5 rosyjskich zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-400. 

Według różnych anonimowych źródeł w Ministerstwie Obrony, kontrakt ma być wart 300-400 mld rupii, równowartość 4,5-6 mld USD (17,8-23,8 mld zł). Ostateczna wartość będzie jednak jeszcze przedmiotem negocjacji. Hindustan Times podaje, że może to być ok. 390 mld rupii (5,8 mld USD; 23,2 mld zł).

Oficjalny komunikat o kontrakcie ma zostać ogłoszony podczas wizyty w Moskwie premiera Indii, Narendra Modi. Zaplanowano ją na 23 i 24 grudnia. Największym problemem mogą być terminy dostaw. FR nie chce bowiem eksportować S-400 dopóki nie zaspokoi potrzeb własnych sił zbrojnych. Jednak Indie nie są pierwszym nabywcą tych zestawów. Kontrakt na dostawę S-400 zawarła bowiem już we wrześniu 2014 ChRL (ChRL kupiła zestawy S-400, 2015-04-13).

Na początku października rosyjskie media donosiły o rozmowach między FR a Indiami na temat dostaw 10-12 zestawów S-400 (Pułk S-400 na Półwyspie Kola, 2015-03-21; S-400 dla Floty Północnej, 2015-01-10). Nie jest jasne, czy obecna informacja dotyczy ostatecznego kontraktu, czy jego pierwszego etapu. Wiadomo natomiast nieoficjalnie, że docelowo Indie chcą kupić ok. 6 tys. pocisków różnych odmian do zamawianych zestawów (każdy zestaw może jednorazowo wystrzelić 72 pociski do 36 celów). Ich zasięg wynosi do 480 km.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra