Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A380 dla ANA w docelowym malowaniu

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 13 grudnia 2018

Pierwszy szerokokadłubowy samolot komunikacyjny A380 (nr ser. MSN 262) przeznaczony dla All Nippon Airways (ANA) opuścił dzisiaj malarnię zakładów w Hamburgu. Samolot ma charakterystyczne i unikatowe malowanie, którego motywem jest hawajski żółw morski Honu, symbolizujący szczęście i pomyślność. Teraz w tych samych zakładach w jego wnętrzu zostaną zabudowane elementy wyposażenia kabiny pasażerskiej.

A380 dla ANA ma malowanie, którego motywem jest hawajski żółw morski Honu / Zdjęcia: ANA, Airbus

Po zakończeniu tych prac samolot przejdzie do końcowe próby naziemne i w locie, podczas których zostaną gruntownie przetestowane wszystkie instalacje pokładowe, w tym przepływu powietrza i klimatyzacji, oświetlenia i zostanie sprawdzone działanie kuchni, toalet, foteli i systemów rozrywki. Jednocześnie prowadzone będą próby osiągowe samolotu. Następnie A380 powróci do Tuluzy, gdzie zostanie oficjalnie przekazany przewoźnikowi.

ANA zamówiły trzy A380, jako pierwsze towarzystwo w Japonii. Pierwszy z nich trafi do linii pod koniec 1. kw. 2019 i będzie obsługiwać trasę Tokio-Narita – Honolulu. Pozostałe samoloty także otrzymają malowanie nawiązujące do tej samej stylistyki – drugi będzie szmaragdowozielony, a trzeci pomarańczowy.

Japońskie A380 mają jedne z najbardziej wyszukanych malowań wykonanych przez Airbusa. Zespół 120 pracowników z Hamburga potrzebował 21 dni, aby pomalować cały samolot, o powierzchni 3600 m2, za pomocą 16 różnych odcieni farby, której zużyto 3300 l (Oblot A380 dla ANA, 2018-09-18).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.