Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Code share PLL LOT i El Al

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 18 grudnia 2018

Narodowi przewoźnicy Izraela i Polski – El Al i PLL LOT – zawarli nowe porozumienie code-share. Podczas uroczystości, która odbyła się w głównej siedzibie LOT-u w Warszawie, umowę podpisali prezesi obydwu linii lotniczych: Gonen Usishkin i Rafał Milczarski.

Umowę code-share pomiędzy El Al i PLL LOT podpisali prezesi obydwu linii: Gonen Usishkin i Rafał Milczarski / Zdjęcie: El Al

Umowa code-share wchodzi w życie 20 grudnia. Zgodnie z jej postanowieniami, połączenie Warszawa-Tel Awiw będzie obsługiwane przez obydwie linie – LOT udostępni swoje kody na połączeniach El Al, a kody El Al będą widniały na połączeniach LOT-u. Izraelski przewoźnik udostępni także swoje kody na trasach LOT-u do Tel Awiwu z Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Lublina i Rzeszowa.

Oprócz tego w ramach umowy code-share El Al udostępni kody na rejsach obsługiwanych przez LOT z Warszawy na różnych trasach krajowych, a także na pięciu trasach międzynarodowych: do Lwowa na Ukrainie, do Wilna i Kowna na Litwie, do Rygi na Łotwie oraz do Tallinna w Estonii. Pod względem liczby pasażerów LOT i El Al obsługują łącznie ponad połowę rynku między obydwoma krajami (Porozumienie PLL LOT i EL AL, 2018-06-05).

Dzięki nowemu porozumieniu code-share zawartemu z LOT-em El Al może poszerzyć ofertę połączeń do Polski i krajów w regionie dostępną dla naszych lojalnych klientów. Zacieśniamy relacje między Izraelem i Polską w zakresie m.in. turystyki, dziedzictwa, biznesu, a wiodącą rolę w tym procesie odegrają narodowe linie lotnicze – powiedział Gonen Usishkin.

Z ogromną przyjemnością podpisuję w imieniu LOT-u umowę code-share z linią El Al, która należy do grona najbezpieczniejszych i najbardziej godnych zaufania przewoźników na świecie. To porozumienie oznacza dla pasażerów poprawę oferty i zwiększenie liczby dostępnych rejsów. Tym samym przyczyniamy się do rozwoju relacji między naszymi krajami – dodał Rafał Milczarski.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.