Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe połączenia do Tel Awiwu

Lotnictwo cywilne, 28 czerwca 2017

Dzięki współpracy z Ministerstwem Turystyki Izraela PLL LOT oferują pasażerom aż 19 rejsów do Tel Awiwu bezpośrednio z Lublina, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Warszawy.

Bombardier Q400 został wybrany do promowania połączeń do Tel Awiwu, ponieważ samoloty tego typu docierają do wszystkich regionalnych portów lotniczych na terenie naszego kraju / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Tego lata  pasażerowie z całej Polski zyskali najlepszą ofertę podróży z 5 portów krajowych do jednego z najbardziej popularnych kierunków w basenie Morza Śródziemnego. Dzięki współpracy z Ministerstwem Turystyki Izraela Polskie Linie Lotnicze LOT oferują pasażerom aż 19 rejsów do Tel Awiwu bezpośrednio z Lublina, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Warszawy. Z tej okazji, ze specjalną wizytą przyjechał dziś do Warszawy, Minister Turystyki Izraela Jariw Lewin, który zainaugurował nowe połączenia polskiego przewoźnika.

Izrael z roku na rok staje się coraz popularniejszą, a dzięki nowej ofercie LOT-u również bardzo przystępną destynacją podróży Polaków szukających wypoczynku w basenie Morza Śródziemnego. Dzięki współpracy z Ministerstwem Turystyki Izraela mogliśmy zaoferować naszym pasażerom aż 19 połączeń tygodniowo z 5 portów w całej Polsce do jednego z najbardziej atrakcyjnego pod względem turystycznym regionu w basenie Morza Śródziemnego. To najlepsza możliwa oferta na rynku. Jesteśmy głęboko przekonani, że nowe połączenia LOT-u zachęcą Polaków do co raz częstszego odwiedzania tego malowniczego kraju – mówił Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w hangarze LOT AMS.

Planujemy przewieźć około 300 tys. turystów w ciągu roku obowiązywania programu, który rozpoczęliśmy w czerwcu. Z naszej perspektywy ma on fundamentalne znaczenie, ponieważ po pierwsze: mogliśmy zwiększyć częstotliwość latania do Izraela, a po drugie dzięki tej ofercie otworzyć się jednocześnie na porty regionalne – dodał prezes Milczarski.

Minister Lewin stwierdził, że Izrael to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na świecie. Turyści mogą się czuć u nas bezpiecznie, ponieważ mamy bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa, zarówno na lotniskach, jak i w kraju, dzięki czemu spokojnie można spacerować w nocy po plaży w Tel Awiwie – dodał Jariw Lewin.

Połączenia LOT-u do Tel Awiwu to otwarcie nowej ery w turystyce do Izraela. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Oferujemy dobrą infrastrukturę, pogodę, kuchnię, a także wiele zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Odwiedzając Tel Awiw, można np. udać się do położonej tuż obok historycznej Jerozolimy – podkreślił minister Lewin. W ubiegłym roku Polskę odwiedziło ok. 180 tys. turystów z Izraela, a kraj ten odwiedza rocznie ok. 50-60 tys. Polaków. Według ministra Lewna w ciągu pięciu miesięcy 2017 w Izraelu odnotowano ok. 25-% wzrost liczby turystów z całego świata. W przypadku Polaków było  to 36-% wzrost.

Rejsy z Lublina do Tel Awiwu są realizowane w poniedziałek i czwartek, z Wrocławia – we wtorek i piątek, z Gdańska – w niedzielę, a z Poznania – we środę. Dodatkowo LOT niemal podwoił liczbę połączeń między Warszawą do Tel Awiwem, dodając dodatkowy rejs w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Wszystkie loty docelowo obsługiwane będą samolotami Boeing 737-800, które mogą pomieścić 186 pasażerów (Nowy 737-800 dla PLL LOT, 2017-05-11).

Izrael już dziś znajduje się w czołówce najpopularniejszych kierunków podróży na świecie. Swoją wysoką pozycję Izrael zawdzięcza różnorodności, dobrej infrastrukturze, pogodzie i licznym atrakcjom, która sprzyjają zwiedzaniu i wypoczywaniu praktycznie cały rok. Lotnisko znajduje się sercu głównych atrakcji Izraela – blisko tętniącego życiem centrum Tel Awiwu, jest najlepszym punktem wypadowym na wyjazdy nad Morze Martwe czy wybrzeże zarówno Morza Śródziemnego jak i Morza Czerwonego. Odwiedzając Tel Awiw warto również udać się do położonej tuż obok historycznej Jerozolimy.

Najciekawszym punktem uroczystości była prezentacja jednego z turbośmigłowych Bombardierów Q400, należących do PLL LOT, w specjalnym malowaniu, promującym połączenia z Polski do Tel Awiwu. Jak poinformował Skrzydlatą Polskę prezes Milczarski był to logiczny wybór, ponieważ samoloty tego typu używane są głównie do obsługi połączeń krajowych i jest to najlepszy sposób promocji w miastach, skąd LOT lata do Tel Awiwu, który doskonale się sprawdza.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.