Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Porozumienie PLL LOT i EL AL

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 05 czerwca 2018

Polskie Linie Lotnicze LOT i izraelskie EL AL podpisały memorandum rozpoczynające współpracę między przewoźnikami w zakresie sprzedaży, operacji i szkolenia. Porozumienie ma doprowadzić do podpisania umowy code-share i zbadania innych obszarów potencjalnego partnerstwa, aby wzmocnić relacje między Izraelem a Polską. Współpraca code-share będzie obejmowała wybrane trasy między miastami w Izraelu i w Polsce – zarówno jeśli chodzi o bezpośrednie połączenia między krajami, jak i połączenia przez wspólne węzły przesiadkowe.

Memorandum rozpoczynające współpracę między przewoźnikami podpisali Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT i  Michael Strassburger, wiceprezes EL AL do spraw handlowych i branżowych / Zdjęcie: Aleksandr Cheban

Porozumienie zakłada też, że przewoźnicy będą rozwijać wspólne usługi pasażerskie, żeby zapewnić klientom jak najwięcej możliwości podróżowania i jak najsprawniejszą obsługę pasażerską i bagażową na lotniskach.  Linie wyraziły wolę wzmocnienia współpracy również w obszarze wspólnych aktywności marketingowych i promocyjnych.

Izrael i Polskę łączy długa i wspaniała historia współpracy i partnerstwa. Bardzo się cieszę mogąc w imieniu LOT-u podpisać memorandum z EL AL, jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych linii lotniczych na świecie. Od tego momentu będziemy pracować ręka w rękę by wykorzystać wszystkie synergie między naszymi liniami. W ten sposób zaoferujemy naszym pasażerom jeszcze lepszy serwis i usługi, znacząco przyczyniając się do rozwoju relacji między naszym krajami – powiedział Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

LOT i EL AL są podobne w wielu aspektach, m.in. floty, siatki połączeń czy skali wykonywanych operacji. Od początku rozmów na temat potencjalnego partnerstwa, współpraca wydawała nam się naturalna i nie mieliśmy wątpliwości, że powinniśmy ją nawiązać dla dobra naszych pasażerów – dodał Milczarski (LOT podsumował wyniki połączeń do Izraela, 2018-03-01).

Cieszymy się z rozwoju naszej współpracy z LOT-em. Na przestrzeni kilku ostatnich lat ruch pasażerski między Izraelem a Polską znacząco wzrósł. Planowany code-share pozwoli nam zaoferować jeszcze więcej opcji naszym pasażerów. Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym partnerstwem i z pewnością wspólnie zbadamy każdy obszar potencjalnej współpracy – podkreślił Michael Strassburger, wiceprezes EL AL do spraw handlowych i branżowych.

Kolejnym krokiem po podpisaniu listu intencyjnego będzie analiza obszarów potencjalnej współpracy i przygotowanie umów definiujących zakres wspólnych działań, jakie zostaną wdrożone w najbliższej przyszłości (Dwa nowe połączenia LOT-u, 2018-06-04).

Narodowy przewoźnik Izraela powstał w 1948 i oferuje największą liczbę bezpośrednich połączeń z i do tego kraju. EL AL lata na 36 kierunkach z Izraela, oferując setki połączeń w ramach umów code-share z innymi przewoźnikami. Cała flota EL AL to samoloty Boeinga. We wrześniu 2017, wraz z przylotem pierwszego z 16 zamówionych Boeingów 787-9 Dreamliner, rozpoczął się proces odnowienia floty przewoźnika.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.